Уряд Польщі засуджує будівництво німецько-російського газопроводу

Уряд Польщі засуджує будівництво німецько-російського газопроводу

16:10 Лютий 12, 2021

Політика 2614 4 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у четвер розкритикував президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, котрий в одному з інтерв’ю, згадавши воєнні борги, став на захист російсько-німецького проєкту – газопроводу «Північний потік-2», проти якого виступає Польща.

Політик назвав будівництво газопроводу, який прокладуть дном Балтійського моря, «кроком за спиною Європи та антиєвропейським проєктом», який, на його думку, може незабаром слугувати агресивній політиці Росії.

«Хоча я погоджуюсь із німецьким президентом у тому, що військові борги залишилися незбалансованими, «Північний потік-2» не можна вважати компенсацією», – зазначив Моравецький на своїй сторінці у соцмережавх. За словами польського прем’єр-міністра, російсько-німецький проєкт може суттєво збільшити залежність Євросоюзу від Росії та послабити економіку і безпеку регіону. США та Україна також відмовляються підтримувати будівництво газопроводу з цих причин.

Окрім Моравецького, слова Штайнмаєра також вразили інших польських політиків. Заступник міністра закордонних справ Шимон Шинковський Вел Сек заявив, що не погоджується з главою Німеччини, а також зазначив: якщо питання компенсації за Другу світову війну є відкритим для Німеччини, то Польща, яка втратила третину свого населення, повинна вважати першим. За словами політика, для Штайнмаєра неприпустимо підключати газопровід, що будується, із задоволенням від війни для Росії. Міхал Дворчик, керівник апарату прем’єр-міністра Польщі, звернув увагу на втрати, які зазнали білоруси та українці у Другій світовій війні.

Нещодавно президент Німеччини дав інтерв’ю німецькій газеті «Rheinische Post», в якому захищав проєкт газопроводу «Північний потік-2». Політик заявив, що за останні роки відносини між Росією та Європою значно погіршились й останнім мостом між двома сторонами можуть стати спільні енергетичні програми. Штайнмаєр також звернув увагу на більш широкий контекст: він вважає, що його країна також повинна взяти до уваги понад двадцять мільйонів жертв Другої світової війни в колишньому Радянському Союзі.

– Як ми вплинемо на ситуацію, яку ми вважаємо неприйнятною, але розриваємо останні стосунки? Німецький політик поставив питання, а потім підкреслив, що історичне минуле не повинно впливати на сучасну політику.

21 січня Європарламент прийняв резолюцію, в якій закликав негайно зупинити проєкт та запровадити нові санкції проти Росії у відповідь на арешт російського опозиційного політика Олексія Навального.

 (magyarhirlap.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня