Міністр імміграції Великої Британії подав у відставку через пакт про біженців у Руанді

Міністр імміграції Великої Британії подав у відставку через пакт про біженців у Руанді

10:39 Грудень 8, 2023

Політика 1612 4 хвилини

Magyar

Лідер правих торі Роберт Дженрік заявив, що Британія повинна вийти з Європейської конвенції з прав людини, щоб запобігти судовим позовам щодо депортації біженців до Руанди.

Дебати у Великій Британії щодо депортації шукачів притулку до Африки не завершилися: через два дні після підписання угоди між Великою Британією та Руандою у відставку подав міністр імміграції Великої Британії.

Роберт Дженрік, якого багато хто вважає довіреною особою Ріші Сунака, вважає, що законопроєкт прем’єр-міністра, спрямований на проштовхування суперечливого пакту про біженців з Руандою, не заходить достатньо далеко.

“Я не можу залишатися на посаді, якщо я так очевидно не згоден із напрямком імміграційної політики уряду”, – написав Дженрік на сайті X, додавши, що він вважає законопроєкт Сунака “перемогою надії над досвідом” і це означає, що план знову буде оскаржений в судах.

Міністр внутрішніх справ Джеймс Клеверлі, який днями підписав угоду в Кігалі, підтвердив рішення свого колеги в парламенті.

Рішення Лондона підписати угоду з Руандою, незважаючи на рішення Верховного суду, було прийнято після того, як він побачив, що нова угода вже враховує перестороги суду. Серед іншого, вона містить запевнення, що східноафриканська держава не депортуватиме шукачів притулку з Великої Британії до третіх країн. Противники плану критикували угоду за те, що вона порушує міжнародне законодавство про притулок.

Запропонований закон дасть визначення східноафриканської держави як безпечної третьої країни. Сунак навіть прагне, щоб британський закон про права людини було неможливо застосувати.

Однак прихильники жорсткої лінії, такі як колишній міністр внутрішніх справ Суелла Браверман, а тепер ще й Дженрік, закликають до ще жорсткіших заходів – аж до виходу із Європейської конвенції з прав людини, щоб запобігти судовим позовам у міжнародних судах (Дженрік спочатку був призначений як противага правому Браверман. Але в ході дебатів його погляди усе більше зміщуються вправо).

Давня політика британського уряду полягає в тому, щоб негайно депортувати до Руанди шукачів притулку, які в’їжджають у країну нелегально, незалежно від їхнього походження. Вони повинні просити там притулку і не можуть повернутися до Великої Британії.

Британський уряд стверджував, що Руанда є безпечною третьою країною і що немає вагомих підстав стверджувати, ніби шукачам притулку загрожує жорстоке ставлення. Цей аргумент був відхилений Верховним судом, хоча він прийняв аргумент міністра внутрішніх справ про те, що руандійська система надання притулку в кінцевому підсумку може бути здатна “приймати точні і справедливі рішення”.

Ріші Сунак пообіцяв зайняти жорстку позицію щодо міграції (“ми зупинимо човни”), і праве крило Консервативної партії тисне на нього, щоб зупинити мігрантів, які перетинають Ла-Манш на маленьких човнах.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня