Зеленський про переговори з росією: партнери не штовхають, але в атмосфері світу це є

Зеленський про переговори з росією: партнери не штовхають, але в атмосфері світу це є

19:35 Травень 17, 2024

Політика 822 4 хвилини

Magyar

Партнери не підштовхують Україну до переговорів з Росією. Україна обрала майданчик для дипломатії – це саміт миру.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського під час зустрічі з журналістами.

“Партнери не штовхають нас. Хоча мені здається, що в атмосфері світу це є. І тут нам потрібно бути просто дуже стійкими і сильними. І обраний сьогодні правильний майданчик, де у нас є ініціатива – саміт миру”, – заявив глава держави.

Президент зазначив, що у результаті проведення саміту миру Україна хоче отримати спільне комюніке. Воно повинне стосуватися декількох сфер – енергетичної, включаючи ядерну, гуманітарну, судноплавство і т.д.

“Хочемо отримати вільне судноплавство. Будь-які вантажі українським морем без ризику. Це і безпека людей в Одесі і загалом на Півдні. Тому що вони б’ють по портах – це і інфраструктура, і море, і економіка. І ще зробити серйозний крок щодо поштовху до обміну полоненими. У гуманітарному аспекті обмін полонених – це подвійне питання, як і з енергетикою”, – поясни президент.

За його словами, у питанні обміну полонених йдеться також і про повернення дітей.

“Якщо ми будемо мати серйозну кількість країн і буде відповідне комюніке, я вважаю, це буде наша дипломатична перевага. Після цього можна організовувати вже майданчики в тих чи інших країнах, де технічно буде пропрацьований кожен із цих пунктів. І тоді вже цей план давати представникам Росії”, – додав Зеленський.

Президент зазначив, що погодження пунктів формули миру повинно бути схоже на “зернову угоду”. Тоді план погодили з ООН і з Туреччиною, а вони окремо погодили цей план з РФ. На думку Зеленського, важливо, щоб було не дві країни, інакше росіяни “вистрибнуть”, як це було з “зерновим коридором”.

“Було дуже важко. І тому ось такий план по цих трьох пунктах. Якщо нам вдасться, це точно відкриває шлях до наступної зустрічі, де всі інші важливі речі повинні бути розроблені”, – наголосив гарант.

Зеленський наголосив, що перед тим як говорити з РФ, треба, щоб був детальний план, який погоджений всім світом.

“Працюємо в різних напрямах. Я розмовляю з лідерами. Дипломатами Андрій Єрмак займається. Вчора він презентував із Расмуссеном в Данії аналітичний документ щодо України в НАТО. І в Брюсселі він із нашою командою зустрічався з багатьма послами, включаючи Китай і Глобальний Південь, щодо саміту”, – зазначив президент.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня