Францією видано міжнародний ордер на арешт президента Сирії

 Францією видано міжнародний ордер на арешт президента Сирії

13:37 Листопад 19, 2023

Політика 945 4 хвилини

Magyar

Франція видала міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада за використання забороненої хімічної зброї проти цивільного населення.

Це перший міжнародний ордер на арешт глави сирійської держави, чиї сили відповіли на протести, що почалися в 2011 році, жорстоким придушенням, яке експерти ООН вважають військовим злочином, − пише Sky News.

Ордери на арешт також видані брату Асаду Махера аль-Асаду, командиру 4-ї бронетанкової дивізії, і двом генералам сирійської армії – Гассану Аббасу і Бассаму аль-Хассану.

Міжнародні ордери на арешт чинного лідера видаються вкрай рідко. І, хоча Асад навряд чи постане перед судом у Франції, цей факт є потужним сигналом для світу. Адже деякі країни вітали повернення Асада до дипломатичних кіл.

У доповіді колишнього судді Міжнародного кримінального суду йдеться про те, що Асада не слід запрошувати на цьогорічні кліматичні переговори COP28 через руйнування довкілля, яке він і його режим спричинили.

Ордери на арешт, які звинувачують політичного лідера у співучасті у злочинах проти людяності та воєнних злочинах, були видані після судового переслідування з приводу атак із застосуванням хімічної зброї в місті Дума і східному районі Гута в серпні 2013 року, в результаті яких загинуло понад тисячу людей.

Сирія заперечує застосування хімічної зброї, але попереднє спільне розслідування ООН та Організації із заборони хімічної зброї встановило, що сирійський уряд застосував нервово-паралітичну речовину зарин і неодноразово використовував хлор як зброю під час атаки у квітні 2017 року.

Обсяг і детальність доказів у справі Східної Гути переконали суддів у тому, що існують вагомі докази щодо того, що Асад, його брат і генерали були причетні до планування і здійснення цих атак і несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за ці злочини, йдеться в заяві неурядових організацій, що стоять за доповіддю.

Спостерігачі заявляють, що сирійські війська продовжують здійснювати хімічні атаки

Режим Асада звинуватив в атаках в Думі і східній Гуті опозиційні сили, які, за його словами, прагнуть іноземного військового втручання.

Сполучені Штати погрожували військовою відплатою після атаки, а тодішній президент Барак Обама заявив, що застосування Асадом хімічної зброї є “червоною лінією” для Вашингтона. Але Америка остерігалася ще однієї війни після вторгнення в Ірак і Афганістан.

Замість цього Вашингтон уклав спільну з Росією угоду про те, що Сирія відмовиться від своїх запасів хімічної зброї. Умови угоди, як стверджує Дамаск, були виконані, хоча моніторингові групи стверджують, що сирійські війська відтоді здійснювали ряд хімічних атак.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня