Угорці зробили Європу сильнішою – фон дер Ляєн

Угорці зробили Європу сильнішою – фон дер Ляєн

13:44 Травень 2, 2024

Політика 530 5 хвилин

Magyar

За словами Президента Європейської комісії, угорський народ зробив внесок у зміцнення Європи, а яскрава культура та економічний динамізм Угорщини впливають на весь Європейський Союз. Таку позицію Урсула фон дер Ляєн висловила у 20-ту річницю приєднання Угорщини до ЄС.

У відеозверненні, опублікованому на її сторінці в соцмережі, Урсула фон дер Ляєн сказала: «Двадцять років тому наша сім’я нарешті об’єдналася в спільному домі». Вона підкреслила, що Угорщина завжди була в серці Європи.

Вона нагадала, що покоління угорців за залізною завісою боролися за повернення своєї свободи.

«Двадцять років тому ви вирішили зайняти своє гідне місце на нашому континенті. Ви обрали Європу», – зазначила фон дер Ляєн.

За її словами, Європейський Союз із тих пір став сильнішим, і Угорщина також виросла в багатьох напрямках: були створені нові школи, лікарні, побудовані автомагістралі, об’єкти відновлюваної енергетики, і більшість із них – із джерел Європейського Союзу.

Фон дер Ляєн підкреслила, що минулого року угорські вчені отримали дві Нобелівські премії. Відкриття Каталін Каріко допомогли розробити мРНК-вакцини для боротьби з коронавірусом і врятували незліченну кількість життів. А Ференц Краус наблизив усіх до розуміння того, як створюється матеріал навколо нас. Обидві нагороди відзначають угорську винахідливість, наголосила вона.

«Разом ми сильніші. Хай живе Європа!» – додала у своєму відеозверненні президент Єврокомісії.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у своєму повідомленні наголосив, що двадцять років тому була найбільша хвиля приєднання, «возз’єднання континенту» в історії Європейського Союзу.

Двадцять років тому «європейська сім’я» прийняла десять нових членів, що, за його словами, було сміливим кроком. Він звернув увагу на те, що робота з об’єднання континенту ще не завершена. В останні роки мільйони європейців виявили готовність і висловили надію приєднатися до союзу, зазначив Боррель.

Країни Західних Балкан, Туреччина, Україна, Молдова та Грузія мають історичну можливість ще міцніше пов’язати своє майбутнє з Європейським Союзом. Розширення ЄС є трансформаційною політикою, яка зміцнює безпеку, верховенство права та демократію, одночасно підвищуючи рівень життя європейців, підкреслив він.

Водночас, за його словами, майбутні країни-члени повинні зміцнювати свої демократичні інститути та поважати права людини й основні свободи.

«Ми прагнемо створити не тільки більший, але й сильніший союз, який здатний підтримувати та розширювати наші спільні цінності в усьому світі», – додав у своїй заяві Боррель.

Голова Європейської ради Шарль Мішель у дописі, опублікованому на його сторінці в соцмережі, написав: 2004 рік ознаменувався возз’єднанням розділеного континенту.

Наступна хвиля розширення знову стане історичною, розширення є наріжним каменем стратегічного суверенітету Європи, сказав він. І у країн-кандидатів, і в інституцій ЄС ще багато роботи попереду, але обидві сторони повинні бути готові до розширення до 2030 року, зазначив він.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола у своєму посланні зазначила, що двадцять років тому Європа возз’єдналася. Це здійснило мрію кількох поколінь. Європа означає єдність, можливості та процвітання, додала голова Європарламенту.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня