Визначити принципи справедливого миру має Україна

Визначити принципи справедливого миру має Україна

16:46 Травень 16, 2023

Політика 1021 5 хвилин

Magyar

Не можна забувати, що Україна зазнала брутального вторгнення російських військ, тому принципи справедливого миру має визначати Київ, і в цьому може розраховувати на підтримку ЄС, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у понеділок у Брюсселі.

Фон дер Ляєн провела спільну пресконференцію з головою Європейської ради Шарлем Мішелем напередодні саміту країн «Великої сімки» (G7), що відбудеться у Хіросімі.

Вона повідомила, що основною темою саміту буде війна в Україні та відповіді на неї Європи та світу. Фон дер Ляєн наголосила, що очікує від лідерів G7 максимальної підтримки України стільки, скільки буде потрібно, і за повного залучення України.

«Під час візиту до Києва минулого тижня я була вражена стійкістю та витривалістю українського народу. Вважаю, що ми теж повинні продемонструвати те саме. Ми будемо підтримувати Україну скільки потрібно, але без України про Україну не може бути й мови», – заявила президентка Єврокомісії.

За її словами, підтримка має бути стабільною, фінансово довгостроковою та прискорено військовою. Фон дер Ляєн додала, що на саміті обговорять, як скоординувати санкції, введені проти Росії.

Ще однією важливою темою зустрічі стануть відносини з Китаєм. Фон дер Ляєн підкреслила, що слід шукати різносторонній підхід до економічних відносин із Китаєм, який повинен характеризуватися зниженням ризиків, а не відмежуванням.

«Звісно, ми конкуруємо з Китаєм. Це означає, що ми повинні зміцнювати власну економіку та зменшувати стратегічні залежності. Ми закликаємо Пекін не підтримувати вторгнення в Україну та підтверджуємо нашу відданість миру й стабільності в Тайванській протоці. Ми визнаємо політику одного Китаю і виступаємо проти будь-якої односторонньої зміни статус-кво, особливо якщо це відбувається силою», – підкреслила Фон дер Ляєн.

Вона також звернула увагу на те, що з точки зору економічної безпеки важливо запобігти спробам економічного тиску з боку Китаю, тому необхідно зменшити залежність від критичної сировини. Крім того, за її словами, необхідно провести інвестиційний та експортний контроль, і стратегію щодо цього Єврокомісія представить у червні.

У своєму виступі Шарль Мішель наголосив, що Євросоюз підтримує мирну формулу Президента України Володимира Зеленського, і тільки Україна може вирішувати, коли починати мирні переговори. На його думку, санкції Євросоюзу необхідні та виправдані, російська пропаганда, яка спростовує це, базується на брехні та теоріях змови, факти та дані їм суперечать.

«Необхідна співпраця для притягнення до відповідальності винуватців військових злочинів, Євросоюз підтримує всі зусилля в цьому напрямку, а також створення реєстру з узагальненням заподіяної шкоди», – сказав Шарль Мішель. Києву якомога швидше потрібна ще більша військова підтримка, щоби відкинути російського агресора, додав посадовець.

Він також зазначив, що епідемія коронавірусу та війна в Україні показали слабкість і залежність Євросоюзу. Для забезпечення енергоносіями та необхідною сировиною потрібні нові міцні та надійні партнерства, підкреслив він.

Шарль Мішель заявив, що мета ЄС на саміті G7, який відбудеться цими вихідними, полягає в зміцненні співпраці з партнерами, щоб зробити світ безпечнішим і більш справедливим. Нинішня глобальна ситуація вимагає міцного партнерства, оскільки цінності демократії, прав людини та верховенства права мають бути захищені від авторитарних систем, додав очільник Європейської Ради.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня