«Влада України не має часу…» – відкритий лист експертів до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля

«Влада України не має часу…» – відкритий лист експертів до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля

08:44 Березень 11, 2020

Політика 4295 3 хвилини

Незалежна аналітична платформа VoxUkraine, яка об’єднує цілий ряд висококваліфікованих економістів та юристів написала відкритого листа до очільника українського уряду – прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Він опублікований на офіційному сайті платформи. У ньому вони вказують на ризики для української економіки та шляхи їх вирішення.

«Українська економіка перебуває на порозі серйозних випробувань, спричинених швидким поширенням коронавірусу в світі та нестабільністю на світових фінансових ринках. Наслідки цього для українців критично залежать від швидкості та фаховості рішень влади», – йдеться в листі.

За поточними прогнозами, світова економіка може уповільнитись до 1,5−2% після 3% зростання у 2019 році. Але, у випадку пандемії, зростання в світі може повністю зупинились, як це було у 2009 році під час світової фінансової кризи. В той рік українська економіка скоротилась на 15%, а гривня знецінилась на 37%, нагадують експерти.

Нещодавня зміна уряду та звільнення Генерального прокурора без зрозумілих та об’єктивних підстав у дечому налякали та викликали негативну реакцію інвестиційної та бізнес-спільноти.

Інший сценарій – проведення системних реформ та мінімізація наслідків зовнішнього шоку. Для цього необхідні злагоджені, швидкі та професійні дії всіх гілок влади за підтримки громадянського суспільства, бізнесу, експертної спільноти та міжнародних організацій.

Що необхідно зробити першочергово:

  1. Відновлення співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами. Сьогодні їхня допомога стає не просто потрібною, а необхідною, щоб втримати ситуацію під контролем та уникнути дефолту.
  2. Підготовка стабілізаційних заходів для стримання можливого відпливу депозитів та виводу капіталу.
  3. Налаштування соціальної підтримки для захисту людей, які будуть тимчасово непрацездатними чи втратять роботу через можливе поширення вірусу чи скорочення виробництва в окремих секторах. Безумовно, така підтримка має бути в рамках можливостей бюджету та розподілятись прозоро.
  4. Чітка та злагоджена комунікація з боку уряду, НБУ, парламенту та президента.

«Ситуація в світовій економіці погіршується щодня. Часу і ресурсів для популізму, емоційних рішень та внутрішньої боротьби немає. Це питання доль мільйонів українських громадян», – резюмували експерти.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня