Хорватія затвердила новий уряд на чолі з проукраїнським прем’єр-міністром

Хорватія затвердила новий уряд на чолі з проукраїнським прем’єр-міністром

11:23 Травень 18, 2024

Політика 557 2 хвилини

Magyar

Парламент Хорватії в п’ятницю затвердив уряд на чолі з проєвропейським та проукраїнським прем’єр-міністром Андреєм Пленковичем, який заступає на посаду на третій термін.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомило агентство Reuters.

Керівна партія HDZ – Хорватський демократичний союз – сформувала коаліцію з ультраправим рухом “Батьківщина” (DF). Зі 141 присутнього депутата 79 проголосували за уряд, 61 – проти, один утримався.

В уряді, що складається з 18 членів, “Батьківщина” матиме трьох міністрів. 

Антиіммігрантська партія DF проводила виборчу кампанію, пропагуючи захист традиційних сімейних цінностей і виступаючи проти того, щоб дозволити сербській меншині приєднатися до майбутньої коаліції.

Згідно з коаліційною угодою між двома партіями, HDZ збереже своїх міністрів внутрішніх справ і культури. За прогнозом аналітиків, це означає, що політика в сферах міграції і прав меншин не зміниться.

DF, яка вперше увійшла до уряду, очолить міністерство сільського господарства, нове міністерство демографії та частину міністерства економіки, яке було розділене на два відомства.

HDZ зберіг міністрів з попереднього уряду, привівши лише одне нове обличчя.

Відтак у Хорватії щонайменше до президентських виборів, що мають пройти наприкінці 2024 року, збережеться дружній до України уряд у той час, як президент залишається проросійським.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня