ЄС очікує від Сербії більшого ЛГБТ-лобі та обмеження зв’язків із Китаєм та Росією

ЄС очікує від Сербії більшого ЛГБТ-лобі та обмеження зв’язків із Китаєм та Росією

09:39 Березень 29, 2021

Політика 2496 5 хвилин

Magyar

Звіти про Сербію за 2019 та 2020 роки обговорили на пленарному засіданні Європарламенту в четвер. Цього року, крім об’єктивних тез, у документі є й політичний зміст, що може означати тимчасове блокування розширення ЄС.

Обговорення звіту важливе також із огляду на те, що востаннє подібний документ щодо Сербії був прийнятий у Європарламенті у 2018 році. У звіті в основному йдеться про гармонізацію законодавства Сербії та ЄС. Раніше це можна було простежити у формі чітких та об’єктивних тез. Однак цього року члени лівих і ліберальних фракцій Європарламенту внесли такі зміни, що в тексі з’явилося чимало суб’єктивного політичного змісту.

Країна не достатньо дружня до ЛГБТ-груп

Сербія критично ставиться до пропаганди ЛГБТ. На початку 2010-х гей-парад у країні довелося скасовувати кілька разів, оскільки був ризик, що деякі групи агресивно виступлять проти учасників маршу. Громадські організації, а також Сербська православна церква висловилися проти проведення цього заходу.

До 2019 року ситуація змінилася, вдалося влаштувати кілька гей-парадів. На одному з таких заходів з промовою виступила прем’єр-міністр Ана Брнабич, яка відкрито заявила про свою гомосексуальність. А звіт ЄС за 2019 та 2020 роки вже містить пункти щодо лобі ЛГБТ. У документі закликають керівництво країни більш радикально виступати проти виявів ненависті щодо представників ЛГБТ-спільнот. Крім того, вітається успішне проведення гей-парадів у 2019 році. ЄС також заявив про підтримку організації EuroPride 2022 у країні, а в пункті 60 закликав уряд юридично врегулювати питання одностатевих шлюбів і можливості зміни імені та статі трансгендерних людей.

Стосовно питання ЛГБТ сербська ліберальна опозиція вимагає проведення референдуму в день виборів 2022 року, а група з 212 представників інтелігенції заявила про своє несхвалення законопроєкту щодо одностатевих шлюбів.

Відносини з Китаєм та Росією

Західно-балканська країна протягом останніх років налагодила тісні зв’язки з Китаєм. Поштовх для цього дало створення «Нового шовкового шляху» між Європою та Азією. У підсумку Китай вклав великі інвестиції в розвиток інфраструктури та економіки Сербії, зокрема в будівництво автострад, зведення та реконструкцію мостів через Дунай, високошвидкісний залізничний проєкт «Белград – Будапешт» та промисловість.

В останні роки не відстає й російська підтримка, наприклад, було збудовано газопровід «Балканський потік». Крім того, країна закупила в РФ зброю та військову техніку. Що не менш важливо, Сербія стала першою державою, де росіяни дозволили виробництво вакцини «Спутник V». Завдяки цьому препарату країна знаходиться в авангарді проведення щеплень у Європі.

Критика

Як зазначив в радіоефірі депутат Європарламенту від «Фідес» із сербського краю Воєводина Андор Делі, ці зміни у звіті чітко вказують на те, що бюрократи ЄС зацікавлені в уповільненні процесу розширення Євросоюзу.

«Якщо до нього включають такі вимоги, які не мають нічого спільного зі вступом до ЄС, вони дають привід чіплятися до критики та не впускати країну. Гальмується процес розширення», – каже депутат Європарламенту.

Він додав, що подібна критика впливає і на внутрішню політику Сербії, забезпечуючи політичну амуніцію для опозиції. За його словами, цей метод застосовується проти всіх консервативних урядів, які прагнуть приєднання до ЄС.

Цікаво, що в Сербії, порівняно з минулими роками, підтримка населенням вступу країни до ЄС значно зменшилася. Не виключено, що референдум може завадити всім докладеним для цього зусиллям.

(mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня