Trump azzal fenyegetőzik, hogy nem nyújt segítséget a NATO-országoknak, ha kérik
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke hétfőn az Ovális Irodában tartott sajtótájékoztatón kijelentette, hogy megtagadhatja a NATO-országoknak nyújtott segítséget, válaszul a tagállamok támogatásának hiányára az Egyesült Államok iráni katonai művelete során, írja a Jevropejszka Pravda.
Trump kijelentette, hogy az Egyesült Államok több százmillió dollárt költ az európai országok Oroszországtól való védelmére.

„Elköltöttük ezt a sok pénzt. Aztán amikor esetleg segítségre van szükségünk egy apróságban… Azt mondják: „Nem, nem akarunk segíteni” – mondta Trump.
„Ez egy ostoba kijelentés, mert ugyanezt mondhatnánk nekik, ha akarnánk, és valószínűleg meg is tesszük” – tette hozzá.
Trump Nagy-Britanniát, Olaszországot és Németországot is olyan országokként említette, amelyek rosszul viszonyulnak az Egyesült Államokhoz.
A szövetséggel fennálló feszült kapcsolatok ellenére Trump a jövő hónapban részt vesz egy NATO-csúcstalálkozón Ankarában.
Trump június 20-án eszkalálta a vitáját Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel, szombaton azt nyilatkozva, hogy az olasz vezető a barátságával próbálja növelni a saját népszerűségét.
Erről azt követően írt, hogy egy nappal korábban egy interjúban azt nyilatkozta, hogy Meloni állítólag „könyörgött” egy közös fotóért a G7-ek franciaországi csúcstalálkozóján. „Könyörgött, hogy készítsek vele egy közös képet! Annyira szeretett volna velem egy közös képet készíteni. Én nem tettem volna meg, de megsajnáltam” – mondta Trump.
Meloni felhívást tett közzé, amelyben cáfolta Trump állításait, és felháborodását fejezte ki az amerikai elnök megjegyzései és a szövetségesekkel szembeni hozzáállása miatt.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás