Szibiha felszólította a világot, hogy legyen éber a NATO-határok közelében zajló fehérorosz mozgósítási gyakorlat miatt
Fehéroroszország mozgósítási gyakorlatokat tart a NATO-határok közelében található grodnói régióban – közölte szerdán Andrij Szibiha külügyminiszter az X-en, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint Szibiha jelezte, hogy június 20. és július 2. között az osmjani járási hadkiegészítő parancsnoksága körülbelül 2000 újoncot hív be és előzetes gyűjtőpontokat állít fel. Minszk hivatalosan rutinszerű adatellenőrzésnek minősíti ezt. „Ezek a tettek a szomszédos államok megfélemlítésének taktikájaként szolgálnak” – mondta a miniszter.
Szibiha hangsúlyozta, hogy Minszk megerősíti katonai jelenlétét Ukrajna és a NATO-országok határai közelében, és ez a stratégia megfelel a Kreml érdekeinek. „Ez politikai zsarolás, amely közvetlenül ellentmond a fehérorosz vezetés békével kapcsolatos nyilvános nyilatkozatainak” – jegyezte meg.
Ukrajna továbbra is figyelemmel kíséri Fehéroroszország tevékenységét, ismételten figyelmezteti Minszket az orosz agresszióban való részvétellel kapcsolatban, és felszólítja a nemzetközi közösséget, hogy fokozza a nyomást a Lukasenka-rezsimre.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás