A Kreml hirtelen megszólalt, hogy Moszkva újrakezdi a tárgyalásokat Ukrajnával
Oroszországban szóba került az Ukrajnával való tárgyalások újraindításának lehetősége, amit Szergej Lavrov orosz külügyminiszter vetett fel – számolt be kedden az rbc.ua hírportál az orosz médiára hivatkozva.
A jelentés szerint Lavrov azt mondta: „Oroszország kész folytatni a tárgyalásokat Ukrajnával onnan, ahol abbahagyták.” Azt is kijelentette, hogy az alaszkai tárgyalásokat azért is tervezhették, hogy „időt nyerjenek az ukrán hadsereg felfegyverzésére”.

Ezenkívül az orosz külügyminiszter azt is elmondta, hogy az EU most pénzzel és fegyverekkel „pumpálja” tele Ukrajnát. Az Egyesült Államok bírálatát sem kerülte el. A Trump-kormányzatot azzal vádolta, hogy szigorítja a szankciókat, és elfelejti az alaszkai tárgyalások után tett összes kijelentést. „A bideni szankciók folytatása mellett a Trump-adminisztráció már elfogadott egy jelentős szankciócsomagot Oroszország ellen” – tette hozzá.
„Az Egyesült Államok visszakozik attól az igényétől, hogy objektív közvetítő szerepet játsszon az orosz–ukrán háborúban, és azonnali tűzszünetet követel” – mutatott rá Szergej Lavrov.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás