Visszakerült a lengyel elnöki hivatalhoz a Fehér Sas Rend

Visszakerült a lengyel elnöki hivatalhoz a Fehér Sas Rend

15:51 Június 23, 2026

Politika 151 2 хвилини

Українська

A lengyel elnöki hivatal megkapta azt a Fehér Sas Rendet, amelyet Volodimir Zelenszkij ukrán elnök küldött vissza. A kitüntetés a lengyel állam legmagasabb rangú elismerése.

Rafał Leskiewicz, a lengyel elnöki hivatal szóvivője közölte, hogy a kitüntetés már megérkezett, és a díjakért felelős hivatalban helyezik el megőrzésre. Hozzátette, hogy az elismerést a jövőben senkinek nem adományozzák oda, a hozzá tartozó okirat pedig érvényét veszti.

A szóvivő szerint a döntés nem a lengyel és ukrán nép ellen irányul, és továbbra is Oroszországot tekintik közös fenyegetésnek Ukrajna, Európa és a szabad világ számára.

A lengyel–ukrán kapcsolatokban ugyanakkor továbbra is vannak feszültségek történelmi kérdések miatt. A lengyel fél kifogásolta, hogy Ukrajnában egy katonai egységet olyan személyekről neveztek el, akiket Varsó az Ukrán Felkelő Hadsereghez (UPA) kapcsolódó vitatott történelmi szereplőkként értékel.

  

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei