ЄС розраховує, що Китай чинитиме тиск на Москву для припинення війни в Україні

ЄС розраховує, що Китай чинитиме тиск на Москву для припинення війни в Україні

11:25 Травень 8, 2024

Політика 276 4 хвилини

Magyar

На тристоронньому саміті Китай-Франція-ЄС у Парижі в понеділок, окрім економічних питань, обговорювали проблеми війни в Україні та глобальної безпеки, йдеться у заяві Урсули фон дер Ляєн, зробленої за підсумками переговорів. Президент Єврокомісії назвала переговори відкритими і відвертими.

“Китай, який грає за правилами, корисний для всіх нас, але Європа не ухилятиметься від прийняття жорстких рішень для захисту своєї економіки та безпеки, якщо це буде необхідно”, – зазначила президент Єврокомісії.

Вона заявила, що ЄС не може миритися з демпінгом китайської промислової продукції, яка заполонила його ринки, і на зустрічі закликала президента Китаю Сі Цзіньпіна вжити заходів щодо перевиробництва, навівши в якості прикладів субсидії на електромобілі та сталь.

Вона також заявила, що Пекін не забезпечує справедливої участі компаній ЄС на китайському ринку, і підкреслила – вона впевнена у тому, що переговори просуваються вперед.

Вона також додала, що Брюссель співпрацює з країнами “Великої сімки”, які також зацікавлені в цьому питанні.

“Наш ринок є і залишатиметься відкритим для чесної конкуренції та інвесторів. Але це не в інтересах Європи, якщо це шкодить нашій економіці і робить нас вразливими”, – зазначила вона. Президент Єврокомісії додала: “ЄС не може миритися з практиками, що спотворюють ринок, які призводять до демонтажу його промисловості на власній території”.

“Відносини між ЄС та Китаєм є складними. Ми підходимо до них тверезо, конструктивно та відповідально”, – заявила пані фон дер Ляєн.

Президент також підкреслила: ЄС розраховує на те, що Китай чинитиме тиск на Москву з метою припинення війни проти України і впевнена, що китайська дипломатія допоможе пом’якшити “ядерні погрози Москви проти України”, зазначивши, що Сі Цзіньпін робив такі дипломатичні кроки в минулому.

Вона також закликала Пекін обмежити кількість активів, які він відправляє до Москви і які можуть бути використані як у цивільних, так і у військових цілях.

Німецький політик також зазначила, що Пекін може відіграти важливу роль у стримуванні виробництва Іраном балістичних ракет і безпілотників.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня