Уряд зареєстрував два законопроєкти про Бюро економічної безпеки

Уряд зареєстрував два законопроєкти про Бюро економічної безпеки

17:13 Січень 29, 2024

Політика 764 3 хвилини

Magyar

Йдеться про проєкти законів “Про Бюро економічної безпеки України” і “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України”

Кабмін подав до ВР законопроєкти щодо БЕБ, зокрема “Про Бюро економічної безпеки України”, який є в меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомив представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук.

Зазначається, що законопроєкт № 10439  розроблено для вдосконалення правових засад діяльності Бюро економічної безпеки України.

У проєкті закону пропонується:

передбачити вимоги до членів конкурсної комісії на обрання директора БЕБ, їх права та обов’язки, порядок прийняття ними рішень;

уточнити підстави звільнення директора БЕБ

встановити обов’язковість проходження психофізіологічного опитування із застосуванням поліграфа перед призначенням особи на посаду в БЕБ.

Крім того, уряд подав законопроект №10440 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України”.

У законопроєкті пропонується:

надати підрозділам детективів або оперативно-технічним підрозділам письмові доручення на проведення слідчих (розшукових) дій, за винятком негласних слідчих (розшукових) дій, детективом БЕБ або прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні;

удосконалити порядок виконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів суб’єкта підприємницької діяльності, передбачивши, що виконання вказаної ухвали здійснюється в присутності представника Ради бізнес-омбудсмена;

надати виключне правоорганам БЕБ та Національному антикорупційному бюро України в межах їх компетенції порушувати питання про проведення перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;

вилучити Національну поліцію України та Службу безпеки України з переліку органів державного фінансового контролю.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня