Rutte válaszolt Trump kritikájára a NATO-t illetően: megértem a csalódást
Mark Rutte, a NATO főtitkára kijelentette, megérti Donald Trump amerikai elnök csalódottságát a szövetséggel kapcsolatban, de ugyanakkor kiemelte Donald Trump vezető szerepét. Rutte ezt a Fox Newsnak adott interjújában jelentette ki a Fehér Házban tett látogatása előestéjén, közölte a Jevropejszka Pravda.
A főtitkár kommentálta Trump a NATO-nak címzett kritikáját.

„Ami a NATO-t illeti, tudom, hogy csalódás van, de vegyük figyelembe, hogy ezek egyedi esetek” – mondta.
A NATO-főtitkár emlékeztetett arra, hogy a tagállamok biztosították bázisaikat az Irán elleni amerikai „Epic Fury” hadművelet során.
„Teljesen megértem a csalódást, de ha például Olaszországot vesszük, 500 amerikai repülőgép szállt fel olaszországi bázisokról, hogy támogassa az Epic Fury hadműveletet. A román fővárosban, Bukarestben csökkenteni kellett a kereskedelmi járatok számát, mert a repülőteret amerikai repülőgépek utántöltésére kellett használni” – mondta Rutte.
Egyben kiemelte Trump vezető szerepét abban is, hogy rávette a szövetségeseit védelmi kiadásaik növelésére. „Ez erősebbé teszi az egész Szövetséget, és biztonságosabbá az Egyesült Államokat a védelmi beruházások miatt, de azért is, mert a NATO-szövetségesek növelik védelmi kiadásaikat” – mondta Rutte.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás