Zelenszkij nem utazik Lengyelországba az Ukrajna helyreállításáról szóló konferenciára
Volodimir Zelenszkij elnök nem utazik Lengyelországba az Ukrajna helyreállításáról szóló gdański konferenciára (URC), helyette a kormányfő vezeti az ukrán küldöttséget – számolt be kedden az rbc.ua hírportál Julija Szviridenko miniszterelnök nyilatkozatára hivatkozva.

A jelentés szerint Szviridenko elmondta: „Én fogom vezetni az ukrán delegációt és általánosságban a munkánkat a gdański URC-2026 konferencián.” A küldöttség tagjai lesznek: ukrán üzletemberek, állami vállalatok vezetői, az ország minden régiójából érkező közösségi képviselők, kormánytisztviselők és parlamenti képviselők. A program különböző szintű tevékenységeket tartalmaz.
A csapat előtt egyértelmű feladat áll. A kormányfő szerint olyan megállapodásokra van szükség, amelyek erősítik Ukrajna védelmi képességeit és ellenálló képességét, valamint bővítik a gazdasági együttműködést. „Ukrajna tiszteli partnereit, és a kölcsönös tisztelet elve alapján építi az együttműködést” – tette hozzá Julija Szviridenko. Az URC-2026 konferenciát június 25-26-án rendezik meg Gdańskban.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás