Китай надіслав меседж США запуском двох ракет

Китай надіслав меседж США запуском двох ракет

13:38 Серпень 28, 2020

Політика 4294 4 хвилини

Magyar

Китай запустив дві ракети в Південно-Китайське море, повідомила в четвер гонконгівська газета South China Morning Post (SCMP) з посиланням на інсайдерське джерело.

Джерело SCMP, наближене до китайської армії, заявило, що одна з ракет, випущених у середу вранці, була «вбивцею авіаносців» і це є чітким попередженням для США.

За повідомленнями КНР, запуск ракет відбувся наступного дня після того, як Китай звинуватив американський літак-розвідник U-2 у вході в заборонену для польотів зону під час проведення п’ятиденних китайських військово-морських навчань із бойовими стрільбами в Північному морі біля узбережжя країни.

Джерело видання зазначає, що, запускаючи ракети, Пекін хотів відреагувати на потенційний ризик, пов’язаний зі збільшенням частоти відвідувань Південно-Китайського моря американськими військовими кораблями та авіацією.

Зазначається, що Китай запустив дві балістичні ракети DF-26B і DF-21D середньої дальності в акваторію Південно-Китайського моря. Ракети впали між островом Хайнань і Парасельськими островами.

Ще в п’ятницю на світанку влада оголосила, що з понеділка по суботу рух у згаданих районах буде заборонений через військові навчання.

Як зазначили в SCMP, ракета DF-26 належить до класу, який заборонений Договором про ракети середньої і короткої дальності, підписаним США та Радянським Союзом наприкінці холодної війни. Коли минулого року Сполучені Штати вийшли з договору, то на своє виправдання послалися на розгортання такої зброї Китаєм. Ракета має дальність дії 4000 км і може використовуватися для ядерних або звичайних ударів по наземних і морських цілях.

Багатий на сировину Китай претендує майже на всі 3,5 мільйона квадратних кілометрів Південно-Китайського моря і навіть побудував з військовою метою кілька островів у спірній зоні.

Однак деякі частини моря, яке є одним із найважливіших морських шляхів у світі, крім КНР, ділять між собою також Філіппіни, В’єтнам, Малайзія, Бруней і Тайвань. Китай підтримує власне твердження про те, що до 1930 року ніхто не заперечував його суверенітет на цій територій.

США часто проводять військові навчання в спірній зоні, а в середу навіть наклали санкції на 24 китайські компанії, звинувативши їх у тому, що вони «допомогли Комуністичній партії Китаю створити штучні острови в Південно-Китайському морі».

Сполучені Штати сприймають появу островів, на яких китайські військові будують бази, як військову провокацію.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня