Боррель вважає за необхідне посилити захист критичної інфраструктури в Європі

Боррель вважає за необхідне посилити захист критичної інфраструктури в Європі

13:17 Листопад 16, 2023

Політика 754 4 хвилини

Magyar

Випадки пошкодження газопроводів і телекомунікаційних трубопроводів кораблями внаслідок аварій та інших причин у регіоні Північного моря показують вразливість критичної інфраструктури Європи та важливість посилення її захисту, заявив Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки.

Перед зустріччю міністрів оборони країн – членів ЄС Жозеп Боррель, виступаючи перед журналістами, підкреслив, що найважливішим пунктом саміту буде питання обороноздатності Європи, зокрема з’ясування потреб армій держав-членів для забезпечення їхньої ефективності.

На думку Верховного представника, важливо визначити недоліки армії кожної країни-члена та сфери, яким необхідне інвестування. Жозеп Боррель також наголосив на великому значенні розвідувальних служб європейських армій. За його словами, раніше ніхто не звертав особливої ​​уваги на їхню роботу, а зараз нею цікавляться всі.

«Треба встановити слабкі місця європейської оборонної спроможності та шляхи покращення, якомога більше інвестувати в пріоритетні сфери», – зазначив Боррель.

Він також повідомив, що на зустрічі міністрів оборони країн-учасниць, присвяченій Україні та її підтримці, насамперед будуть обговорюватися стан підготовки українських військових і раніше обіцяна поставка боєприпасів.

За його словами, європейська оборонна промисловість експортує близько 40% своєї продукції до країн за межами ЄС. На думку Борреля, потрібно намагатися перевести виробництво на підтримку України в «пріоритет номер один».

Верховний представник також повідомив, що наприкінці місяця делегація Єврокомісії вирушить до Києва, щоб представити свою пропозицію про довгострокові зобов’язання щодо гарантування безпеки України, які країни-члени мають схвалити до кінця року.

За словами комісара Євросоюзу з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона, європейські виробничі потужності боєприпасів з лютого зросли на 20–30%. Навесні буде виконано завдання виробити понад мільйон боєприпасів, заявив він. Тепер необхідно докласти зусиль, щоб поставки були спрямовані в Україну, додав єврокомісар.

У зустрічі міністрів оборони країн – членів ЄС узяв участь і Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Перед засіданням він повідомив, що організація вже посилила контроль та захист критично важливої ​​інфраструктури в регіоні Північного моря, насамперед завдяки зміцненню співпраці й обміну інформацією, а також використанню військових засобів, зокрема безпілотників.

Щодо війни в Україні Столтенберг зазначив, що бойові дії ускладнюються й це вимагає збільшення допомоги. «Ми не можемо допустити перемоги росії, Україна має перемогти як самостійна і незалежна держава», – сказав він.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наголосив: «На жаль, імовірно, мета країн – членів ЄС поставити Україні один мільйон боєприпасів до березня 2024 року, допомагаючи їй захиститися від росії, не буде досягнута». Водночас він оголосив, що країни-члени співпрацюють з компаніями для збільшення виробництва. Пісторіус також підтвердив, що Німеччина планує надати Україні нову допомогу в розмірі щонайменше 8 мільярдів євро.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня