Японія та країни АСЕАН посилять співпрацю у сфері кібербезпеки на тлі зростання регіонального впливу Китаю

Японія та країни АСЕАН посилять співпрацю у сфері кібербезпеки на тлі зростання регіонального впливу Китаю

19:18 Жовтень 1, 2023

Політика 891 3 хвилини

Японія та Асоціація держав Південно-Східної Азії планують посилити співпрацю у сфері кібербезпеки на тлі зростання регіонального впливу Китаю. Про це повідомляє KYODO, посилаючись на джерела в японському уряді.

Зацікавлені сторони, в тому числі неурядові організації, підпишуть угоду в Токіо на цьому тижні напередодні саміту в японській столиці в грудні, присвяченого 50-річчю дружби і співробітництва між Японією та АСЕАН.

За їхніми словами, угода, яка передбачає посилення співпраці між Японією і країнами АСЕАН у сфері кібербезпеки, буде включена до спільної заяви на грудневому саміті.

Уряд Японії надає підтримку в підготовці фахівців з урядів країн-членів АСЕАН через навчальні програми в Азійсько-Японському центрі розвитку потенціалу кібербезпеки у Бангкоку, який працює під керівництвом Міністерства внутрішніх справ і комунікацій Японії.

Останніми роками кібератаки, спрямовані на компанії і приватні організації, привертають увагу в усьому світі: Китай підозрюють у причетності до деяких із них.

Японія та АСЕАН прагнуть посилити можливості як державного, так і приватного секторів протидіяти таким кібератакам.

На зустрічах, запланованих у Токіо, фірми АСЕАН, що займаються кібербезпекою, розкажуть японським компаніям про свій бізнес із метою налагодження нових партнерських відносин.

Міністр цифрових технологій Японії Таро Коно планує взяти участь у зустрічі, в той час як урядовці, які займаються питаннями кібербезпеки, також проведуть політичні зустрічі.

Прем’єр-міністр Фуміо Кішіда представив комплексну ініціативу Японії та АСЕАН з розвитку зв’язків минулого місяця в Індонезії, де він взяв участь у саміті АСЕАН. Програма включає зобов’язання Японії допомогти членам АСЕАН “оцифрувати” їхню інфраструктуру та посилити кібербезпеку, серед інших заходів.

До складу АСЕАН входять Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня