Що змінилося після запровадження Єдиного реєстру зброї в Україні?

Що змінилося після запровадження Єдиного реєстру зброї в Україні?

09:00 Червень 29, 2023

Політика 14035 6 хвилин

Magyar

З 23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, який спростить процедуру отримання дозволів та діджиталізує послуги у сфері обігу зброї. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Відтепер зареєструвати дозвіл на зброю можна буде без відвідування поліції завдяки створенню електронного кабінету користувачем. В електронному кабінеті громадянин може побачити ту зброю, яка є на нього зареєстрована та отримати інформацію про строк дії свого дозволу. Про це розповів Леонід Тимченко, заступник міністра внутрішніх справ, передає Слово і діло.

Інформація про власника зброї та всі дозволи буде доступна як громадянину, так і правоохоронцям.

Завдяки реєстру з’явиться електронна база зброї, що є у продажі, адже магазини зможуть вносити в цю електронну базу всю зброю, яку мають на складах. Відтак, єдиний реєстр зброї також спростить її продаж. Відтепер зброю можна буде продавати навіть онлайн, однак забирати з магазину всеодно доведеться особисто.

Дотепер процедура оформлення дозволів на зброю вимагала відвідування відділку поліції, з появою Єдиного реєстру зброї вдасться спростити деякі бюрократичні процедури. Документи на зброю можна буде подати через єдине вікно громадянина, які діє на кшталт електронного кабінету платника податків.

Для володіння зброєю потрібно отримати два дозволи. Спершу на придбання, а далі на зберігання та носіння зброї. Для отримання ліцензії на придбання зброї потрібно звернутися до поліцейського відділку й отримати довідку про несудимість. На курсах вивчити правила поводження зі зброєю, здати іспит та отримати довідку. Пройти медогляд, нарколога та психолога і отримати відповідні медичні довідки. Встановити вдома металевий сейф для зберігання зброї.

Ліцензія на купівлю зброї має термін дії три місяці з моменту видачі.

З цим дозволом потрібно прийти в збройний магазин, а після придбання зброї можна подаватися на дозвіл з її зберігання та носіння.

Тільки після цього з пакетом документів та квитанцією про оплату держзбору можна звертатися до відділку поліції на отримання ще одного дозволу – на зберігання зброї. За словами юриста Тараса Боровського, проведення правоохоронцями перевірок та видача дозволів не повинна займати більше одного місяця. Про це пише видання Заборона.

Ліцензія на зберігання зброї має термін дії три роки. За місяць до закінчення терміну дії дозволу, громадянин має звернутися до поліцейського відділку, щоб продовжити термін його дії.

Під час дії воєнного стану  Міністерство внутрішніх справ продовжило дію всіх виданих дозволів на зброю строком до 10 днів після завершення воєнного стану в Україні. Відповідний наказ №195 було видано 18 березня 2022р.

Кому дозволена зброя в Україні?

Далеко не кожен громадянин України має право на зброю. Існують обмеження по віку та по типу зброї. Так, гладкоствольна зброя дозволена з 21 року, мисливська нарізна — з 25, холодна та пневматична — з 18 років. А травматична зброя дозволена тільки з 21 року для працівників правоохоронних органів, суду та їх близьких родичів, народних депутатів, військовослужбовців та членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, держслужбовців та журналістів.

Ліцензію на зброю не видадуть тим громадянам, які мають судимість, медичні протипоказання, систематичні порушення громадського порядку, зловживання спиртними чи наркотичними речовинами, вчиняли домашнє насильство, отримали підозру чи мають тимчасове обмеження боржника, які не пройшли курс із вивчення правил поводження зі зброєю.

Є типи зброї, купівля та продаж якої не регулюється державою і її можна придбати без будь-яких дозволів з 18 років. Сюди належать: ножі побутового призначення, газові балончики, револьвери, пістолети під патрон Флобера та пневматична зброя калібром менше 4,5 міліметра та швидкістю польоту кулі нижче 100 м за секунду.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня