Китай ухвалив закон про нацбезпеку Гонконгу

Китай ухвалив закон про нацбезпеку Гонконгу

10:25 Липень 1, 2020

Політика 5299 4 хвилини

Magyar

Китайський парламент у вівторок прийняв закон про національну безпеку Гонконгу. Проти ухвалення цього документа протестував ряд великих держав, адже, на думку експертів, він фактично припинить автономію міської держави на користь Китаю.

Відповідно до прийнятого закону, КНР може направляти своїх суддів до судів Гонконгу, китайські органи із захисту національної безпеки можуть відкривати свої представництва в місті або втручатися в його внутрішні справи, а також в обхід місцевого уряду карати громадян за дії, які в Пекіні розцінюють як такі, що загрожують національній безпеці. Закон має набути чинності з 1 липня. Ця дата стане символічною, адже саме цього дня відзначається 23-тя річниця повернення Гонконгу до складу Китаю.

Ситуація також викликає занепокоєння, оскільки під час передачі 1997 року колишньої британської колонії КНР було закріплено принцип «одна країна – дві системи», якого китайці повинні дотримуватися протягом 50 років, тобто визнавати автономію міста-держави. Китай захищається тим, що закон торкається тільки незначної частини правопорушень і був прийнятий лише через сепаратистські дії, підривну діяльність, іноземні втручання та тероризм.

Тож тепер КНР може заарештувати будь-якого громадянина в Гонконзі, якщо вважатиме, що він вчинив якусь із зазначених вище дій.

Законопроєкт до його прийняття бачили лише декілька гонконгівських депутатів. Згідно з новим законом, «елементи», які, на думку Китаю, є сепаратистськими або закликають до бунту, можуть бути засуджені до довічного позбавлення волі, а закони Гонконгу, що суперечать йому, скасовуються.

Через подібні дії відносини з Китаєм кількох великих держав, а найбільше США, стають дедалі напруженіші. Міністр закордонних справ Сполучених Штатів Майк Помпео нещодавно закликав КНР закрити уйгурські концтабори та припинити торгівлю зброєю з Гонконгом. Крім того, були скасовані всі спеціальні економічні й торговельні переваги з Гонконгом. Та на цьому історія не скінчилася, адже Помпео оголосив, що запровадить візові обмеження для китайських політиків і чиновників, які брали участь у поступовому зменшенні незалежності Гонконгу.

Китай відповів на це аналогічно, встановивши візові обмеження для американських чиновників, які «демонструють зухвале ставлення» до певних місцевих питань.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня