Ірландія святкує 50-річчя європейської інтеграції
Ірландія святкує 50-річчя європейської інтеграції: прем’єр-міністр Джек Лінч підписав вступ до Європейського економічного співтовариства в 1973 році. Через економічні труднощі того часу значна частина ірландців вважалася бідною, але сьогодні це одна з найбагатших країн світу за доходом на душу населення.
“Членство в ЄС вивело Ірландію з тіні нашого найближчого сусіда – Великобританії і дозволило нам бути незалежними не тільки політично, а й економічно. Закони ЄС допомогли модернізувати нашу економіку. Фонди ЄС були необхідні для модернізації інфраструктури Ірландії, транспорту та інших сфер”, — вважає колишній прем’єр-міністр Ірландії Джон Братон.
Так, із 1973 року ВВП Ірландії зріс із 3,5 мільярда ірландських фунтів до 120 мільярдів євро, населення збільшилося з трьох до п’яти мільйонів осіб, і якщо в 1973-му вищу освіту отримували трохи більше 27 тисяч студентів, через 50 років їх стало вже 246 тисяч. У коледжах та університетах навчалося 63% жителів країни — це на 4% більше, ніж середній показник серед країн – членів Організації економічного співробітництва та розвитку.
А десять років тому Дублін перестав отримувати фінансування від Євросоюзу та став донором.
“Думаю, ми дали Євросоюзу набагато більше, ніж отримали натомість. Я народився в Кіллібегсі — це найбільший рибальський порт в Ірландії. Права на риболовлю та рибальські ресурси, які ми передали ЄС із моменту вступу, затьмарюють усе, що ми отримали від Євросоюзу у вигляді сільськогосподарських платежів, структурних фондів і чогось ще. Думаю, це зруйнувало нашу країну”, – каже депутат парламенту Ірландії Томас Прінгл.
“Ірландія приєдналася до Європейської економічної спільноти ще в 1973 році і зараз вважається зразковою державою ЄС. Тоді країна була досить бідною, а зараз стала однією з найбагатших у розвиненому світі. Успіх Ірландії — нагадування всім країнам, що прагнуть в ЄС, про те, що якщо їхню заявку схвалять і вони розумно витрачатимуть брюссельські гроші, то теж зможуть досягти такого ж процвітання найближчими роками та десятиліттями”, – передає з Дубліна кореспондент Euronews Кен Маррей.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися