«Король ромів» вимагає від Індії визнати ромів закордонною діаспорою

«Король ромів» вимагає від Індії визнати ромів закордонною діаспорою

13:57 Вересень 25, 2022

Політика 789 3 хвилини

Magyar

Румунські роми в ультимативній формі вимагають, щоб Індія визнала їх діаспорою, яка проживає за кордоном, інакше вони звернуться до міжнародного суду, повідомляє румунське видання G4Media.ro з посиланням на заяву «короля ромів» Доріна Чаобе.

В інтерв’ю газеті Turnul Sfatului Чаобе, який знову балотується на посаду голови Міжнародного союзу ромів (IRU), нагадав, що шість років тому міністр закордонних справ Індії назвав приблизно 20 мільйонів ромів, які проживають у різних країнах світу, дітьми Індії, але, за його словами, відтоді не було жодного прогресу в справі визнання їх на офіційному рівні.

«Ми звернемося до міжнародного суду, якщо вони не визнають нас як націю, котра живе в діаспорі, як вони десятиліттями обіцяли, тому що хочемо міжнародного визнання. Ми не хочемо їхати до Індії, ми не хочемо чинити тиск на індійський уряд, щоб той допоміг нам, ми просто хочемо міжнародного представництва, щоб ми більше не були «нічиїми синами», бо румуни кажуть, що ми не з них, англійці кажуть, що ми не з них. Якщо ми хороші, усі сприймають нас за своїх, якщо погані – усі нас женуть», – цитує «короля» G4Media.

Дорін Чаобе успадкував титул «міжнародного короля ромів» як первісток після смерті батька, Флоріна Чаобе, у 2013 році. На похороні «коронували» й молодшого сина померлого – Даніеля Чаобе, йому було присвоєно титул «короля» ромів Румунії.

У Румунії з населенням 19 мільйонів під час останнього перепису населення ромами назвали себе 620 тисяч осіб. За даними соціологів, кількість членів спільноти, яка через соціальну стигматизацію часто не приймає свою ідентичність, значно більша.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня