Україна пропонує відкоригувати стратегічну ціль «Східного партнерства»

Україна пропонує відкоригувати стратегічну ціль «Східного партнерства»

20:50 Травень 15, 2020

Політика 5308 4 хвилини

Як відомо, «Східне партнерство» – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на всі держави-члени ЄС та шість східноєвропейських сусідів ЄС – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

Так от, Україна запропонувала зробити новою стратегічною ціллю Східного партнерства поступове входження всіх зацікавлених партнерів до «чотирьох свобод» Європейського Союзу, а це створення умов для вільного переміщення товарів, послуг, робочої сили і капіталу. Про це заявив віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко під час онлайн-дискусії «Україна в Східному партнерстві: амбітний порядок денний після 2020 року», яка відбулася вчора, 14 травня, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, пан Пристайко наголосив на незмінності стратегічного курсу України на інтеграцію до ЄС та НАТО. За його словами, Східне партнерство є важливою платформою для поглиблення співпраці України з Європейським Союзом на додаток до двостороннього діалогу.

«Східне партнерство принесло значні здобутки у сфері політичної асоціації, поглиблення економічних відносин, запровадження безвізового режиму. Однак майбутнє ініціативи буде непевним, якщо ігнорувати той рівень співпраці, якого вже досягли асоційовані партнери з ЄС. Політика ЄС щодо Східного партнерства має бути амбітною, орієнтованою на майбутнє та позитивною. Європейський Союз має запропонувати партнерам нові стратегічні цілі. Такою ціллю Україна бачить поступове входження зацікавлених партнерів до «чотирьох свобод» Європейського Союзу», – пояснив віце-прем’єр-міністр України.

Вадим Пристайко також зазначив, що Висновкам Ради Європейського Союзу щодо розвитку Східного партнерства бракує амбіційності та стратегічного бачення. Він висловив сподівання, що у Спільній декларації, яку мають ухвалити на саміті Східного партнерства, буде враховано очікування сторін та сформульовано новий позитивний порядок денний для поглиблення інтеграційних процесів.

«Ми очікуємо, що спільне бачення асоційованих країн – України, Грузії та Молдови – щодо майбутнього Східного партнерства, передане інституціям ЄС, буде враховане», – заявив віце-прем’єр-міністр.

Окремо він наголосив на важливості безпекового компоненту співпраці. «Питання безпеки є ключовим для України. Досі ЄС зосереджував свою увагу на більш м’якому вимірі безпеки, зокрема розбудові спроможностей у секторі цивільної безпеки за підтримки консультативної місії EUAM. Зважаючи на рівень «жорстких» загроз, безпековий аспект має бути посилений. Наприклад, слід розширити регіональну присутність EUAM (принаймні у Маріуполі) та збільшити кількість мобільних груп. Україна зацікавлена у приєднанні до програми у сфері оборони PESCO, коли це буде можливим», – заявив Вадим Пристайко.

До відома, Європейський Союз планує перенести традиційний саміт Східного партнерства, натомість замість запланованого на 18 червня заходу готується проведення відеоконференції. Швидше за все повноцінний саміт Східного партнерства може відбутися на початку 2021 року і швидше за все у Брюсселі.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня