Колишній президент Грузії Саакашвілі обговорив своє призначення на пост віце-прем'єра з депутатами фракції «Слуга народу»

Колишній президент Грузії Саакашвілі обговорив своє призначення на пост віце-прем'єра з депутатами фракції «Слуга народу»

21:20 Квітень 25, 2020

Політика 5508 4 хвилини

Magyar

Колишній президент Грузії і глава Одеської області Міхеіл Саакашвілі у п’ятницю, 23 квітня, обговорив із депутатами фракції «Слуга народу» його можливе призначення віце-прем’єром.

«Президент мені доручив займатися переговорами з Міжнародним валютним фондом. Нам потрібні набагато чіткіші переговори. Я за інтеграцію в Європу, але на наших умовах, а не на умовах якихось бюрократів. У мене великий досвід переговорів з цією організацією, я хочу своїм досвідом допомогти і тому я прийняв пропозицію Володимира Зеленського», – повідомив Саакашвілі журналістам перед зустріччю.

Згідно з українським законодавством, віце-прем’єр-міністри призначаються парламентом, глави держав не мають права навіть пропонувати кандидатури, тому Саакашвілі має завоювати прихильність парламентської більшості. Політик походженням із Грузії пояснив, що Україна зараз перебуває у серйозній економічній кризі, для її вирішення потрібні «дуже руйнівні кроки». Він підкреслив: у ситуації, що склалася, приватні інтереси олігархів повинні бути «відкинуті» і необхідно зробити все для звільнення українського бізнесу. Водночас він висловив готовність зміцнювати відносини між урядом і парламентом.
У «Слузі народу» прогнозують, що Верховна Рада може голосувати за призначення Саакашвілі на посаду віце-прем’єр-міністра з питань реформ 28-29 квітня.
Перший заступник голови фракції і глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко в ефірі телеканалу «Україна 24» повідомив, що, можливо, голосування з цього кадрового питання буде «десь на наступному тижні – у вівторок, середу». За його словами, у членів фракції «Слуга народу» різні настрої щодо можливого призначення Саакашвілі.

Саакашвілі був президентом Грузії з 2004 до 2013 року. За час свого перебування на посаді він здійснив кілька прозахідних реформ, але в серпні 2008 р. втягнувся у війну з Росією. Після закінчення каденції виїхав за кордон. За його відсутності його засудили до трьох років ув’язнення в Грузії за звинуваченням у зловживанні службовим становищем. Однак Київ не видав його навіть після неодноразових запитів із Тбілісі. У 2015 році Саакашвілі отримав громадянство України від тодішнього президента Петра Порошенка, який призначив його губернатором Одеської області. У той час Саакашвілі відмовився від свого грузинського громадянства. Проте пізніше у нього виник конфлікт із Порошенком. У липні 2017 року Петро Порошенко позбавив колишнього президента Грузії та колишнього керівника Одеської обласної держадміністрації Міхеіла Саакашвілі українського громадянства, після чого його видворили до Польщі.

У травні 2019 року Зеленський повернув Саакашвілі громадянство  України.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня