В Україні буде нова Чечня? Загроза вторгнення Росії

В Україні буде нова Чечня? Загроза вторгнення Росії

16:11 Січень 26, 2022

Політика 2405 7 хвилин

Magyar

У понеділок, 24 січня, Борис Джонсон сказав, що у разі вторгнення в Україну, є ризик, що тут буде нова Чечня. Тобто, затяжний і кривавий конфлікт. Про це йдеться в інтерв’ю Голосу Америки. Також британський політик розповів, що згідно з даними британської розвідки поруч з Україною є дуже й дуже велика кількість російських військ. Однак, для Росії ще є шанс уникнути конфлікту. Джонсон зазначає, що здоровий глузд все ще може перемогти.

За словами міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса Росія зосередила на кордоні з Україною 127 тисяч військових, танки та інше озброєння, явно готуючись до вторгнення. Про це пише Слово і діло з посиланням на The Daily Mail.

Ще 143 тисячі російських військових перебувають за 400 км від кордону. Для порівняння, чисельність української армії – 261 тис, в тому числі 215 тис військовослужбовців.

Дипломати покидають Україну

Тим часом США радить своїм громадянам та дипломатам від’їжджати додому з України, а Державний департамент США видав розпорядження щодо евакуації з України сімей дипломатів, передає Слово і діло з посиланням на заяву Держдепартаменту на офіційному сайті відомства. Таке рішення продиктоване високим рівнем загрози вторгнення російських військових до України. Всі інші громадяни США повинні розглянути можливість виїзду з України негайно.

Канада радить своїм громадянам відкласти всі неважливі поїздки в Україну через постійну агресію з боку Росії, а тепер ще й через ситуацію з коронавірусом. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства зовнішніх справ Канади.

Військова допомога активно постачається в Україну

Деякі країни-союзники говорять про те, що свої війська направляти в Україну поки не будуть, принаймні поки для цього немає потреби і офіційного прохання Києва. Однак, активно надають військову та фінансову допомогу.

У суботу, 22 січня Україна отримала першу партію такої допомоги від США. Вантаж загальною вартістю понад 200 млн дол містить близько 91 т зброї, в тому числі боєприпасів для військових на передовій.

Велика Британія поставить Україні легкі протитанкові системи, дві тисячі пускових установок протитанкових ракет.

Естонія надасть Україні протитанкові ракети, Латвія та Литва — зенітні ракети та обладнання. Чехія відправить в Україну артилерійські снаряди 152 мм.

Економічна підтримка

Канада надала кредит в розмірі 100 млн дол, щоб підтримати економіку України. За інформацію телеканалу Global News, Канада направила в Україну свій загін спецпризначенців. Також канадська влада планує передати Україні партію військового спорядження та стрілецької зброї для Сил територіальної оборони.

Єврокомісія прийняла рішення щодо надання Україні макрофінансової допомоги через загрозу вторгнення Росії. Розмір допомоги сягає 1,2 млрд євро. Перший транш розміром 600 млн євро Україна отримає вже найближчим часом.

Німеччина передала польовий госпіталь вартістю 5,3 млн євро та заявила, що буде підтримувати Україну тільки економічно. Німеччина прийняла рішення не надавати Україні оборонну зброю, а також заборонила передачу Естонії гаубиць до України. Рішення про виключення Росії із системи SWIFT Німеччина також не підтримала.

Європа залишиться без газу в розпалі зими?

США тим часом вже шукають альтернативних постачальників газу в Європу, на випадок вторгнення російських військ в Україну. Про це повідомляє Reuters.

Чи стримають санкції апетити Путіна?

В той же час, Велика Британія та США готові запровадити санкції проти Росії та проголосувати за відключення цієї країни від платіжної системи SWIFT.

В ніч на 25 січня британський уряд повідомив про ведення проти Москви абсолютно безпрецендентного пакету санкцій в разі, якщо Росія здійснить вторгнення на територію України.

Союз Британії, Польщі й України

У Лондоні анонсували створення союзу з Польщею та Україною. Україна готова долучитися до такого союзу. Про це розповів голова Міністерства зовнішніх справ Дмитро Кулеба.

Але іноземні військові воювати за Україну не планують

Британія надіслала 30 спецпризначенців для навчання українських військових. У Польщі дислоковано близько сотні британських військових, в Естонії ще близько тисячі.

24 січня прес-секретар Міноборони США Джон Кібрі повідомив, що близько 8,5 тис військових переведено у режим підвищеної готовності. Все для того, щоб бути готовими до переміщення у Європу. Також Пентагон готовий передавати Україні дані про дислокацію і переміщення російських військ, однак, своїх військових до України не надсилатиме навіть у разі вторгнення. США будуть нарощувати свою присутність у східній Європі навколо України та в країнах Балтії.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня