НАТО відправляє військові кораблі й літаки до Румунії та Болгарії

НАТО відправляє військові кораблі й літаки до Румунії та Болгарії

15:46 Січень 26, 2022

Політика 620 3 хвилини

Magyar

Як повідомляється на сайті Організації Північноатлантичного договору, вона відправляє військові кораблі й літаки до Румунії та Болгарії, щоб зміцнити позиції своїх союзників у Середземному морі у відповідь на конфлікт в Україні. Франція висловила готовність надіслати війська до Румунії, Нідерланди також можуть спрямувати свою армію в регіон.

Офіційний орган НАТО зазначає, що відправивши їх на «східноєвропейські станції», країни мають намір посилити «потужну силу та захист союзників, поки Росія продовжує нарощувати свою військову присутність в Україні та навколо неї».

Останніми днями низка членів Альянсу повідомила про розміщення військового інвентарю в державах на західному узбережжі Середземного моря, ідеться в матеріалах інформаційного порталу .

Данія відправляє фрегат до Балтійського моря та чотири винищувачі F-16 до Литви для підтримки довготривалої місії НАТО з охорони повітряного простору в регіоні. Іспанія надсилає кораблі, які можуть приєднатися до військово-морських сил НАТО, і розглядає можливість відправки винищувачів до Болгарії.

Франція теж висловила готовність спрямувати війська під командуванням НАТО до Румунії, ідеться в повідомленні Альянсу. Крім того, з квітня Нідерланди відправлять до Болгарії два винищувачі F-35, а також переводять корабель і наземні підрозділи в бойовий режим для сил реагування НАТО.

Сполучені Штати дали зрозуміти, що розглядають можливість збільшення своєї військової присутності «у східній частині Альянсу», а отже, і в румунсько-болгарському регіоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав додаткові зусилля союзників, які роблять внесок у досягнення цілей НАТО, і зазначив: «Ми завжди будемо реагувати на погіршення нашого середовища безпеки, у тому числі посиленням колективної оборони».

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня