Пекін звільнив лідера провінції, який придушив повстання уйгурів

Пекін звільнив лідера провінції, який придушив повстання уйгурів

16:49 Грудень 29, 2021

Політика 1777 4 хвилини

Magyar

Президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту з провінції Сіньцзян-Уйгур, причина: китайці пригнічують уйгурську меншість, яка там проживає. Можливо, з цим пов’язана заява Пекіна про звільнення місцевого лідера комуністичної партії.

Сам Чень Чжангангай внесений до чорного списку в США, оскільки під час його семирічного правління значна частина уйгурів була ув’язнена в трудових таборах. Етнічно турецька, за вірою мусульманська уйгурська меншина становила більшість у провінції до проголошення Китайської Народної Республіки в 1949 році, але з тих пір скоротилася до 40% через заселення та прискорену асиміляцію. Уйгури неодноразово повставали проти китайського правління, через це в провінцію відправили комуністичного лідера, котрого тепер звільнили і котрий раніше був солдатом.

Із Тибету до уйгурів

Звільнений зараз секретар Комуністичної партії раніше правив Тибетом. Там місцеве населення, яке сповідує буддизм, десятиліттями чинило опір асиміляції Китаю. Багато з них досі визнають своїм лідером Далай-ламу, який втік в Індію в 1959 році, щоб уникнути китайського гніту. Буддисти м’яко протестують: ченці публічно підпалюють себе, щоб привернути увагу світу до пригноблення. Уйгури мусульманської релігії також намагалися чинити опір зі зброєю – безуспішно. Потім кололи китайцям голки в Урумчі, а молоді ісламісти їдуть до Пакистану з провінції, де Аль-Каїда має цілу бригаду уйгурської молоді.

Як партійному секретарю з Тибету вдалося стабілізував ситуацію? Він створив «табори перевиховання», де поліція підтримувала залізну дисципліну. За даними ООН, у цих таборах перебувало понад мільйон мусульман – не лише уйгури, а й казахи та киргизи. На думку Сполучених Штатів, у цих таборах була і відбувається примусова праця, тому імпорт звідси потрапив до чорного списку президента Байдена.

Пекін стверджує, що перевиховання завершено, а табори розформовані, але США та їхні союзники в це не вірять.

Звільнений партійний секретар у 2017 році також увійшов до складу політичного бюро, головного керівного органу комуністичної партії. Однак тепер його звільнили без пояснення причини. Його наступник походить із зовсім іншої частини Китаю: Сін-чжу був очільником однієї з найрозвиненіших провінцій країни Гуандун.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня