Верховна Рада планує ухвалити закон про зміцнення української національної самосвідомості та патріотизму

Верховна Рада планує ухвалити закон про зміцнення української національної самосвідомості та патріотизму

13:03 Листопад 26, 2021

Політика 631 3 хвилини

Magyar

Депутати від «Слуги народу», «Голосу» та «Європейської солідарності» внесли на розгляд Верховної Ради законопроєкт про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності як складової національної безпеки, а також підпорядкування шкільної освіти військовій, інформує портал strana.ua з посиланням на сайт парламенту.

Згідно з повідомленням, у пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що його метою є визначення засад державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності як однієї зі складових національної безпеки України для досягнення національної єдності й консолідації суспільства «шляхом подолання об’єктивних та штучно створених протиріч соціокультурного, мовного, міжрегіонального та регіонального характеру».

За задумом авторів документа, його ухвалення дозволить «розвивати патріотизм та усунути вплив держави-агресора в інформаційній, освітній, культурній сферах України». Цікаво, що необхідність ухвалення цього закону обґрунтовано Указом президента про затвердження стратегії національно-патріотичного виховання від 18 травня 2019 року, тобто йдеться про указ колишнього президента Петра Порошенка, виданий буквально за два дні до інавгурації Зеленського.

Автори законопроєкту пропонують упроваджувати освітні процеси за цими напрямами з дитячого садка. Вони розраховують забезпечити завдяки такому вихованню «формування готовності громадян до виконання конституційного обов’язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України».

На інших рівнях освіти пропонується всіма силами популяризувати військову службу та заохочувати громадян до сприяння безпеці й обороні країни, залучати школярів до загальнодержавних, регіональних і місцевих заходів з військово-патріотичного виховання, запровадити в школах обов’язкове викладання предмета «Захист України».

Джерело: vb/rbc.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня