У «Маленькій Англії» королеву Єлизавету ІІ зняли з посади глави держави

У «Маленькій Англії» королеву Єлизавету ІІ зняли з посади глави держави

20:39 Листопад 23, 2021

Політика 2284 3 хвилини

Magyar

Барбадос, державна форма якого досі була конституційною монархією та під владою корони королеви Англії Єлизавети ІІ, глави держави Сполученого Королівства, вирішила змінити форму правління і продовжити свою історію як республіка.

Карибський острів Барбадос, який багато хто називає «Маленькою Англією», змінить свою державність із 30 листопада, – повідомив National Geographic. Уряд Барбадосу планує зняти королеву Великобританії Єлизавету II із посади глави держави як символічний крок. Першим президентом острова стане нинішній губернатор Даме Сандра Мейсон.

Нову позицію Мейсона прийняли обидві палати місцевого парламенту, а це означає, що після 40-річних марафонських дебатів щодо форми правління та 55 років після того, як країна офіційно стала незалежною від колонії в 1966 році, вони позбавляються від останнього елементу британської громадської спадщини. Насправді, ще триваліша подорож добігає кінця, оскільки Барбадос уперше підняв повстання проти британців у 1600-х роках, коли поселенці з Європи заявили собі право на острів.

Барбадос є президентською республікою, він знаходиться на острові у групі Малих Антильських островів на сході Карибського моря. Барбадос отримав незалежність від Великобританії у 1966 році, проте продовжує перебувати у складі британської Співдружності націй.

Місцеві жителі не відчуватимуть більшість змін на собі безпосередньо, оскільки конституція, як і королева, має практично церемоніальну роль для президента. Реальна влада, як це прийнято в конституційних монархіях, знаходиться в руках прем’єр-міністра та його уряду. Між іншим, острів вважається податковим раєм.

Ключовою зміною стане те, що Барбадосу не доведеться в майбутньому шукати згоди королеви Англії на призначення послів та інших дипломатів, які будуть представляти острів у різних країнах світу. Для більшості барбадосців розрив із британською короною означає, що їхнє колоніальне минуле буде назавжди закрите, і вони зможуть жити своєю ідентичністю, тобто з долею у своїх власних руках відповідно до власної ідентичності.

Джерело: napi.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня