У Лівані після тривалого періоду нарешті вдалося сформувати уряд
Президент Лівану Мішель Аун та кандидат на пост прем’єр-міністра Наджиб Мікаті підписали в п’ятницю указ про формування уряду. Це сталося більш ніж через рік після того, як колишній прем’єр-міністр Хасан Діаб та його уряд подали у відставку у зв’язку з вибухом у Бейруті в серпні минулого року.
66-річний бізнесмен-мільярдер Наджиб Мікаті, якому минулого місяця було доручено сформувати уряд, ознайомив президента зі складом свого кабінету із 24 осіб. Виступаючи перед журналістами в президентському палаці, Мікаті пообіцяв подолати економічну кризу й додав, що виділення фінансової допомоги є для уряду ключовим питанням.
«Ситуація складна, але ми можемо впоратися, якщо будемо співпрацювати», – зазначив Наджиб Мікаті, який вважається одним із найбагатших людей країни. «Сподіваюся, ми зможемо реалізувати бажання громадян, або принаймні нам удасться зупинити крах», – додав він. За словами в.о. прем’єра, уряд готує пакет порятунку для країни.
Наджиб Мікаті, який народився в місті Тріполі на півночі Лівану, раніше двічі був прем’єр-міністром: у 2005-му та 2011–2013 роках. За даними американського інформаційного агентства AP, поширена думка, що він належить до того ж політичного класу, який довів країну до банкрутства.
Мікаті вже третій, кому доручили сформувати уряд після того, як Хасан Діаб і його уряд подали у відставку після вибуху в порту Бейрута в серпні минулого року. Тоді внаслідок інциденту загинуло понад 200 людей і було завдано надзвичайно великої матеріальної шкоди. Експрем’єр-міністр Сад Харірі, який виконував обов’язки перед Мікаті, у середині липня подав у відставку й відмовився від формування уряду, посилаючись на політичні розбіжності.
Однією з головних перешкод для формування уряду стала боротьба між політичними партіями. Така ситуація загострила й без того несприятливе економічне становище в країні.
Із 2019 року Ліван бореться з важкою політичною, економічною та фінансовою кризою, яка поглибилася після вибуху в порту Бейрута.
Аналітики кажуть, що економічна ситуація не була настільки складною з часів громадянської війни, яка тривала з 1975 по 1990 рік. За даними Організації Об’єднаних Націй, понад 70% населення Лівану (близько 6 млн) живуть за межею бідності.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися