На думку Байдена, найкраще релігійну свободу представлятиме мусульманин

На думку Байдена, найкраще релігійну свободу представлятиме мусульманин

20:47 Серпень 5, 2021

Політика 2113 6 хвилин

Magyar

«Міжнародним послом із питань релігійної свободи, замість Сема Браунбека, який обіймав цю посаду з 2018 по 2021 рік, я призначаю ​мусульманина Рашада Хусейна», – оголосив Байден.

Президент США Джо Байден призначив мусульманина Рашада Хусейна на посаду посла з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи. Він замінив Сема Браунбека і став першим мусульманином, який зайняв цей пост. «Це підкреслює прагнення президента створити адміністрацію, що представляє інтереси людей усіх віросповідань», – ідеться в пресрелізі Білого дому.

За даними єгипетського журналу, з 2010 по 2015 рік Рашад Хусейн був одним із шести американських активістів-ісламістів, які мали помітний вплив на американську політику як члени «Братів-мусульман» в адміністрації Обами. Згідно з доповіддю від 22 грудня 2012 року в єгипетському тижневику Rose El-Youssef, група із шести осіб змінила ставлення Білого дому до ісламських організацій та руху «Брати-мусульмани» з «одного із найбільш ворожих до найбільш підтримуваних і прийнятних у світі».

За даними Chicago Tribune, організація «Брати-мусульмани» є «найвпливовішою мусульманською фундаменталістською групою у світі». Як пише Rose El-Youssef, Рашад Хусейн у червні 2002 року відвідав щорічну конференцію Американської мусульманської ради, яку раніше очолював засуджений фінансист тероризму Абдурахман Аламуді. Хусейн також був членом оргкомітету «Критичних ісламських роздумів» разом із такими видатними особами з Американського братства-мусульман, як Джамал Барзінджі, Хішам аль-Таліб та Якуб Мірза. Єгипетська стаття була перекладена й опублікована дослідницькою групою Investigative Project on Terrorism (IPT) .

У 41-річного американця індійського походження Рашада Хусейна вже є досвід співпраці з адміністрацією президента США. Після обрання Барака Обами у 2008 році він, юрист за освітою, був прийнятий на роботу в офіс радника Білого дому Грега Крейга і займався питаннями національної безпеки, нових медіа, науки і технологій. У 2009-му Хусейн отримав посаду представника США при організації «Ісламська конференція». Крім того, був членом робочої групи при Білому домі з питань реалізації нової стратегії відносин США з ісламським світом, проголошеної Обамою в каїрській промові. У лютому 2015 року Хусейн став спеціальним посланцем США зі стратегічних антитерористичних комунікацій і розробив стратегію партнерства та створення центрів обміну повідомленнями по всьому світу для протидії терористичній пропаганді.

У статті видання Townhall 2010 року Кал Томас заявив: «Хусейн – побожний мусульманин, який раніше неодноразово брав участь в організаціях, пов’язаних із «Братами-мусульманами». Новий посол Байдена з питань свободи віросповідання опинився в центрі скандалу 2010 року, коли спочатку заперечив, але пізніше визнав, що адміністрація Джорджа Буша класифікувала розслідування стосовно професора Самі Аль-Аріана та інших підозрюваних у тероризмі мусульман як «політично мотивоване переслідування». Відтоді Аль-Аріан кілька разів визнавав себе винним в участі в організаціях, пов’язаних зі спеціально призначеною терористичною організацією «Палестинський ісламський джихад» або в її інтересах, що порушує законодавство США (18 USC, § 371). Згодом його депортували до Туреччини.

В американській мусульманській політиці відбуваються стрімкі зміни. Араби стали головним ворогом країни через терористичні атаки 2001 року, а потім, 18 грудня 2010-го, вибухнула серія громадянських воєн, пізніше названих «арабською весною», унаслідок чого США практично підірвали Північну Африку та більшу частину Близького Сходу.

На противагу цьому сьогодні – на основі принципу «І вовки ситі, і ягнята цілі» – президент хоче призначити мусульманина міжнародним послом зі свободи віросповідання. Якою є мета лідера США, невідомо. Можливо, він прагне стерти минуле раз і назавжди, а те, що сприяння свободі віросповідання в усьому світі аж ніяк не очікується від зміни посади, є досить однозначним, адже, як пише Коран про послідовників інших релігій: «Убивайте язичників, куди б ви не пішли. […] Коли зустрінете невіруючих, переріжте горлянки! І коли ви завдасте їм великих мук, міцно їх зв’яжіть».

Джерело:  (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня