Український парламент ухвалив нові штрафи для роботодавців-порушників

Український парламент ухвалив нові штрафи для роботодавців-порушників

13:25 Грудень 16, 2019

Політика 2785 4 хвилини

В кінці минулого тижня народні депутати пом’якшили відповідальність роботодавців в частині накладення штрафів за порушення трудового законодавства

За інформацією ресурсу UBR, Верховна Рада внесла зміни до «Кодексу законів про працю» (КЗпП). Йдеться про ст. 265, яка передбачає застосування штрафних санкцій до роботодавців. Документ надійшов до парламенту ще 2 вересня, нардепи підтримали його в першому читанні 3 жовтня, а в цілому – 12 грудня, зменшивши «економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства».

У пояснювальній запісці до законопроекту №1233 говориться, что допуск до роботи без оформлення трудового договору, оформлення на неповний робочий час при фактичній работі у повний робочий день, виплата зарплати без нарахування и сплата єдиного соцвнеску (ЄСВ) на сьогоднішній день «тягне» штраф в размері 30 мінімальніх зарплат, що в 2019 році становить понад 125 тис. грн («мінімалка» – 4173 грн). При цьому за недотримання гарантій и пільг мобілізованіх працівників доводитися заплатити больше 40 тис. грн штрафу.

«Введення таких розмірів штрафних санкцій стало катастрофічним для роботодавців України, в тому числі для фізичних осіб-підприємців, спровокувавши хвилю припинення підприємницької діяльності», – йдеться в документі.

Якщо схвалений Верховною Радою закон підпише президент Володимир Зеленський, будуть діяти саме такі санкції (сума штрафів вказана, виходячи з нинішнього рівня мінімальної зарплати, але вона буде змінюватися паралельно з ростом «мінімалки»):

  • відсутність трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час при фактичній роботі повний день, виплата зарплати без нарахування і сплати ЄСВ та податків спричинить письмове попередження;
  • якщо таке порушення повториться протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, до такого роботодавця будуть застосовувати штраф у розмірі чотирьох «мінімалок» (16 692 грн) ;
  • розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників, залучених до виконання обов’язків за законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зменшується до суми в розмірі двох «мінімалок» (8346 грн) ;
  • розмір штрафу за недопуск роботодавців до перевірки того, як дотримується трудове законодавство, зменшується до восьми «мінімалок» (33 384 грн).

Також нагадуємо, що Комітет Верховної Ради з питань молоді та спорту підтримав законопроект, який передбачає звільнення громадян до 27 років від податків при працевлаштуванні.

Законопроектом пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізосіб.Зокрема:

  • звільняти від оподаткування прибуток підприємств та організацій, в яких протягом звітного періоду кількість внутрішньо переміщених осіб і / або осіб, які не досягли 27-річного віку, які мають там основне місце роботи, становить не менше 50% працівників за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менше 25% суми загальних витрат на оплату праці.
  • звільняти від сплати єдиного податку платників другої-четвертої груп, які відповідають вище зазначеним критеріям.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня