В Україні штрафуватимуть за непристойні повідомлення та фото

В Україні штрафуватимуть за непристойні повідомлення та фото

15:48 Червень 19, 2024

Політика 586 2 хвилини

Magyar

За відправлення повідомлень чи образливі коментарі непристойного характеру будуть передбачені штрафи від 1 360 до 2 720 гривень.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає покарання за надсилання образливих повідомлень сексуального характеру. Про це свідчить інформація на сайті парламенту.

Йдеться про законопроєкт №8329 Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Документ доповнить Кодекс про адмінправопорушення статтями:

  • 173-6 – вчинення насильства за ознакою статі;
  • 173-7 – сексуальна претензія;
  • 173-8 – невиконання термінового заборонного припису/неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення відповідного припису.

Закон встановить визначення “сексуального домагання” та адміністративне покарання. Під цим поняттям мається на увазі “навмисне вчинення проти волі громадянина образливих, принизливих дій непристойного характеру, виражених вербально/невербально (слова, жести, рухи тіла), зокрема шляхом використання електронних комунікацій.

У мережі називають відповідні штрафи за “нюдси та дікпіки” (фото з оголеним тілом, надіслані у приватні повідомлення – ред.).

Згідно із законом, за відправлення повідомлень чи образливі коментарі непристойного характеру будуть передбачені штрафи від 1 360 до 2 720 гривень.

Також можливі громадські або виправні роботи до одного місяця з вилученням 20% заробітку.

Норми документа набудуть чинності через пів року після його опублікування.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня