Fehéroroszország lekapcsolta az orosz Shahed drónok átjátszóállomásait – Zelenszkij

Fehéroroszország lekapcsolta az orosz Shahed drónok átjátszóállomásait – Zelenszkij

22:27 Június 24, 2026

Politika 3 2 хвилини

Українська

A hét eleje óta nem működnek Fehéroroszországban azok az átjátszóállomások, amelyeket Oroszország használt a Shahed drónok Ukrajna elleni csapásaihoz – jelentette ki szerdán Volodimir Zelenszkij elnök a sajtótájékoztatóján, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint az államfő azt mondta: „Ezért a főparancsnok (Olekszandr Szirszkij – a szerk.) nekem tett jelentésében közölt információk, valamint a hírszerzés adatai szerint június 22. óta a kifogásolt átjátszóállomások beszüntették a működésüket Fehéroroszország területén.”

Az elnök hozzátette, hogy nem tudja, hogy leszerelték-e már ezeket az átjátszóállomásokat. Ukrajna azonban „dolgozik rajta”, ő maga pedig szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet és naponta kap jelentéseket. „A tény az, hogy az átjátszók ma nem működnek” – hangsúlyozta Volodimir Zelenszkij.

(vb/rbc.ua)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei