A lengyel elnöki hivatal megsértődött, amiért Zelenszkij a Nova Postával küldte vissza a Fehér Sas-rendet

A lengyel elnöki hivatal megsértődött, amiért Zelenszkij a Nova Postával küldte vissza a Fehér Sas-rendet

14:46 Június 22, 2026

Politika 35 2 хвилини

Українська

Lengyelországban megsértődtek, amiért Volodimir Zelenszkij elnök a Nova Postával küldte vissza a Fehér Sas-rendet – számolt be hétfőn az rbc.ua hírportál Agnieszka Jędrzhak, a lengyel elnöki hivatal minisztere X-en közzétett nyilatkozatára hivatkozva.

A jelentés szerint Jędrzhak kiemelte, hogy Zelenszkij, amikor három évvel ezelőtt átvette a kitüntetést, „nem panaszkodott annak meglétére” Benito Mussolini olasz diktátor vagy Gerhard Schröder volt német kancellár esetében. „Ráadásul az ukrán hadsereg egy egységének az UPA hőseiről történt elnevezésével kapcsolatos sértést azzal is fokozta, hogy futárpostával küldte vissza a kitüntetést” – jegyezte meg.

A miniszter szerint „az ügy lényege, hogy az ukrán vezető szándékosan sértett meg egy olyan nemzetet, amely az elmúlt négy évben a legjobb barátságát bizonyította Ukrajnával”. „Nem tiszteled egy olyan nemzet gyilkosait, amely minden lehetséges segítséget megadott, amikor szükség volt rá. Amikor segítő kezet kínálnak neked, nem ragadod meg mohón, hogy aztán megsértsd azt, aki segített” – mondta Agnieszka Jędrzhak.

(vb/rbc.ua)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei