Szibiha megköszönte a balti országoknak, hogy megtiltották Fico gépének az átrepülést Moszkvába a győzelem napi parádéra
Andrij Szibiha külügyminiszter megköszönte Észtországnak, Lettországnak és Litvániának, hogy lezárták a légterüket Robert Fico szlovák miniszterelnök gépe előtt a májusi moszkvai látogatásának idejére, és felszólította a többi országot is, hogy ők is tiltsák meg légterük használatát – számolt be hétfőn az LB.ua hírportál Szibiha X-en közzétett bejegyzésére hivatkozva.
A jelentés szerint a külügyminiszter hangsúlyozta: „Azok számára, akik elfelejtették, Oroszország továbbra is agresszív háborút folytat Ukrajna ellen, közvetlen fenyegetést jelentve Európa biztonságára és a nemzetközi rendre.”

Az ukrán diplomácia vezetője kiemelte, hogy a határozott és folyamatos nyomásgyakorlásnak folytatódnia kell, amíg Oroszországot teljes mértékben felelősségre nem vonják. „Felszólítjuk a többi országot, hogy kövessék balti barátaink példáját, és tiltsák be a légterük használatát. Kompenzáljuk a tudatosság hiányát a légi útvonalak hiányával” – összegezte Andrij Szibiha.
Észtország, Litvánia és Lettország megtiltotta Fico gépének, hogy Lengyelország felett átrepüljön a május 9-i parádéra Moszkvába tartó úton. Fico-t a lengyel légtér felett is letiltották.
(vb/LB.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás