Великобританія офіційно вийшла з Європейського Союзу

Великобританія офіційно вийшла з Європейського Союзу

10:57 Січень 2, 2021

Політика 2407 4 хвилини

Magyar

За згодою королеви Єлизавети II угода про Brexit стала законом у четвер. Британський парламент схвалив угоду між Великобританією та Європейським Союзом, таким чином юридичне врегулювання з британської сторони завершене.

Сполучене Королівство вийшло з Європейського Союзу 31 січня. У день розпочався перехідний період в одинадцять місяців для узгодження умов майбутньої двосторонньої системи відносин, зокрема угоди про вільну торгівлю. Минулого тижня, після кількох безрезультатних раундів переговорів, вона нарешті була сформульована.

Першою угоду обговорила Палата громад Парламенту Великобританії під час позачергового засідання, і після п’ятигодинних дебатів урядове подання щодо законодавчого забезпечення угоди було схвалене 521-ма голосами.

Затим проєкт надійшов до верхньої Палати лордів, члени якої також схвалили законодавчу базу угоди з ЄС. З негайної згоди королеви це було зроблено.

Для Великої Британії настала нова ера

Перехідний період закінчився в четвер о 23:00 за британським та опівночі за центральноєвропейським часом, і з п’ятниці Великобританія, яка приєдналася до ЄС у 1973 році, не матиме офіційних зв’язків з Європейським Союзом, за винятком угоди, яка визначає умови подальших відносин.

Кінець перехідного періоду означає, що членство Великобританії припиниться в єдиному внутрішньому ринку та митному союзі ЄС, і, з точки зору Європейського Союзу, Великобританія стане зовнішньою країною.

Однак одним із ключових елементів угоди на 1246 сторінок є договір про вільну торгівлю, яка забезпечить стовідсоткову лібералізацію митних справ, тобто торгівлю без тарифів та без квот, у двосторонній торгівлі між Великобританією та ЄС навіть після закінчення перехідного періоду в п’ятницю.

За словами уряду Великобританії, це перший випадок, коли ЄС домовився про торговий режим із нульовими тарифами та квотами із зовнішнім торговим партнером.

Недосягнення згоди означало б, що торгівля між Великобританією та ЄС продовжуватиметься з п’ятниці за загальними правилами Світової організації торгівлі (СОТ), що, в свою чергу, призвело б до появи митних тарифів у двосторонній торгівлі.

Угоду має бути ратифікована Європейським парламентом, але це стане можливим лише в 2021 році. Однак, згідно з правилами ЄС, угода може набути чинності в перший день нового року після одностайного схвалення державами-членами.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня