Великобританія полегшить надання посвідки на постійне проживання для громадян ЄС

Великобританія полегшить надання посвідки на постійне проживання для громадян ЄС

14:50 Травень 24, 2024

Політика 491 4 хвилини

Британський уряд полегшить надання посвідки на постійне проживання для громадян ЄС, які мають дозвіл на тимчасове проживання.

Зміни пом’якшать і обов’язки перевірки, покладені на роботодавців Великобританії.

Велика Британія вийшла з Європейського Союзу 31 січня 2020 року. Проте ті громадяни ЄС, які легально оселилися у Великій Британії до кінця 2020 року і 11-місячного перехідного періоду, можуть продовжувати залишатися в країні, зберігаючи всі свої набуті права, але повинні подати заяву на отримання дозволу на проживання (EU Settled Status).

Залежно від часу, проведеного у Великій Британії, заявники отримують повну (settled) або тимчасову (pre-settled) посвідку на проживання.

Останній можуть отримати ті, хто на момент подання заявки ще не прожив п’ять років у Великій Британії. Досі правила передбачали, що вони мають дочекатися закінчення п’ятирічного терміну.

Міністерство внутрішніх справ Великобританії днями повідомило, що термін для отримання дозволу на постійне проживання автоматично продовжиться ще на п’ять років для тих, хто з якихось причин не звернувся за ним по закінченню попередніх п’яти років.

Це значне полегшення, оскільки згідно з попередніми планами Міністерства внутрішніх справ Великобританії, громадяни ЄС мали б два роки, щоб отримати дозвіл на постійне проживання після завершення п’ятирічного терміну дозволу на тимчасове перебування.

Про початкові плани міністерство оголосило минулого літа.

Водночас Верховний суд у відповідь на позов організацій захисту інтересів громадян ЄС, які проживають у Великій Британії, постановив, що вимога подавати звернення на постійне перебування громадянам ЄС, які мають дозвіл на тимчасове перебування, суперечить угоді про Brexit.

На думку організацій, які подали позов, це правило загрожує тим, що ті, хто не подасть повторно заяву з будь-якої причини – наприклад, просто забуде, раптом стануть класифіковані як нелегальні іммігранти та депортовані британським урядом.

У нинішній заяві Міністерство внутрішніх справ Великої Британії повідомило, що поправки розширені додатковими спрощеннями, щоби спростити перекласифікацію статусу тимчасового перебування на постійне проживання для якомога більшої кількості тих, хто має на це право.

Відтак роботодавцям, орендодавцям, агентствам нерухомості не потрібно повторно перевіряти статус у працівників, орендарів тощо.

Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ Великобританії, наприкінці 2023 року відповідний статус на перебування в країні мали 5,7 мільйона громадян ЄС.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня