США схвалили можливий продаж Україні обладнання для ЗРК HAWK на $138 млн

США схвалили можливий продаж Україні обладнання для ЗРК HAWK на $138 млн

17:36 Квітень 10, 2024

Політика 523 4 хвилини

Magyar

Сполучені Штати можуть продати Україні обладнання на суму до 138 мільйонів доларів для обслуговування та модернізації систем протиповітряної оборони середнього радіусу дії HAWK для захисту від атак російських безпілотників і крилатих ракет, повідомив Держдеп США.

США почали постачати в Україну ракети-перехоплювачі HAWK у 2022 році як модернізацію зенітно-ракетних комплексів Stinger плечового базування – меншої системи меншої дальності.

Відтоді Україна отримала кілька систем протиповітряної оборони, включно з американською системою Patriot.

Попри те, що Україна вичерпала багато джерел американських коштів, Києву було надано грант у розмірі 300 мільйонів доларів іноземного військового фінансування в рамках нещодавно підписаного закону про щорічні витрати на оборону. Гроші гранту будуть використані для оплати обладнання, яке включає інженерні роботи та інтеграцію для зв’язку та ремонт підрозділів HAWK.

Крім того, до продажу входять компоненти для повторної сертифікації ракет для старих блоків, інструменти, тестове та допоміжне обладнання, запасні частини тощо.

Продаж вимагатиме тимчасової поїздки до Європи приблизно п’яти державних службовців США та 15 представників підрядників для підтримки навчання та підтримки, розповіли Reuters посадовці. Раніше для передачі обладнання HAWK Україні використовувалися президентські повноваження (Presidential drawdown authority). Це положення дозволяє Сполученим Штатам швидко передавати оборонні товари та послуги з американських запасів без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Під час слухань на Капітолійському пагорбі у вівторок міністр оборони Ллойд Остін заявив, що без підтримки США ризикують, що Україна впаде під натиском сил Росії: “Україна має значення, і результат конфлікту в Україні також матиме глобальні наслідки для нашої національної безпеки”.

Роботи над системами Hawk виконуватимуть підрядники корпорації RTX Corporation, що базується в Массачусетсі, раніше відомої як Raytheon, і PROJECTXYZ, що базується в Гантсвіллі, штат Алабама. У Державному департаменті заявили, що деталі, необхідні для ремонту систем, будуть отримані зі складу армії США, пожертвувань третіх країн, комерційних готових компонентів і нового виробництва.

MIM-23 HAWK — назва, яка почала своє існування як абревіатура від Homing All the Way Killer — була вперше представлена в 1950-х роках, коли американські військові шукали способи подолати нальоти стратегічних бомбардувальників. Протягом багатьох років він був модернізований для роботи з РЕБ-перешкодами та іншими заходами протидії, і врешті-решт був експортований у більше ніж десяток країн.

США не використовують HAWK із 1996 року, системи замінили Patriot і Stinger.

Видання Forbes раніше називало ці системи “реліктом Холодної війни”: “Розроблена в США в 1959 році і знята з експлуатації в 1990-х, система HAWK вважається дещо застарілою”.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня