У парламенті Люксембургу можуть відбутися дебати про визнання Палестини
Петиція із закликом до Люксембургу визнати палестинську державу, започаткована 13 лютого, вже набрала 4500 підписів, необхідних для початку дебатів у нижній палаті парламенту країни, повідомляє в понеділок люксембурзька газета Le Quotidien.
Ініціатива була започаткована жителем Люксембургу Халідом Карайбічем, який вважає, що визнання Палестини як незалежної держави було б “символічним, але важливим кроком на шляху до справедливості для палестинців” і продемонструвало б, що Люксембург не лише підтримує палестинський народ своїми пожертвами, але й бачить у ньому повноцінну націю.
“Протягом багатьох років було доведено, що було б наївно очікувати, ніби Ізраїль визнає Палестину. Ізраїль не сидить склавши руки в будівництві нових незаконних поселень на окупованому Західному березі. Він також не стримується в блокаді Сектору Газа, що призвело до подальшої ненависті, насильства і нестабільності в регіоні. Визнання палестинської держави – це перший крок до припинення окупації”, – підкреслив автор петиції.
Колишній міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн повідомив у Facebook, що підписав петицію. “Після майже двох десятиліть перебування на чолі МЗС Люксембургу я шкодую, серед іншого, що не зміг переконати уряди отримати більшість у парламенті для голосування за визнання палестинської держави”, – написав він у своєму пості.
Політик-соціаліст зазначив, що члени Християнсько-соціальної народної партії і Ліберально-демократичної партії “видно, змінили свою позицію з цього питання і одностайні в тому, що говорять про рішення за принципом двох держав” як про єдиний вихід із ізраїльсько-палестинського конфлікту. “Наважимося сподіватися, що це не просто порожні слова”, – написав колишній міністр закордонних справ.
“Після війни в Газі підтримка рішення про дві держави означає визнання того, що поряд з існуючою державою Ізраїль, громадяни якої мають право жити в безпеці і мирі, має бути місце для держави, в якій палестинці зможуть жити в мирі, безпеці і гідності в межах кордонів 1967 року, з Єрусалимом в якості їхньої спільної столиці”, – додав Ассельборн.
В інтерв’ю газеті L’Essentiel в грудні минулого року колишній прем’єр-міністр Ксав’є Беттель, нині міністр закордонних справ Люксембургу, заявив, що підтримує рішення про дві держави як єдиний спосіб покласти край конфлікту в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Щодо визнання Палестини як незалежної держави, він зазначив, що “це не є найважливішим питанням на даний момент, але рішення за принципом двох держав призведе до визнання на більш пізньому етапі”.
На сьогоднішній день десять країн – членів ЄС визнали палестинську державу. Це Болгарія, Польща, Мальта, Кіпр, Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія (в 1988 році), Португалія в 2012 році і Швеція (в 2014 році).
Джерело: hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися