Генсек ООН заявив, що таліби висунули неприйнятні умови для участі в Дохійській конференції по Афганістану

Генсек ООН заявив, що таліби висунули неприйнятні умови для участі в Дохійській конференції по Афганістану

12:01 Лютий 21, 2024

Політика 433 3 хвилини

Magyar

Таліби в Афганістані висунули неприйнятні умови щодо своєї участі в Дохійській конференції щодо Афганістану, заявив у понеділок Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

За його словами, вимоги талібів включають, наприклад, вилучення представників афганського громадянського суспільства з переговорів і те, що вони повинні розглядатися як де-факто офіційно визнаними правителями країни.

“Я отримав листа (від талібів) із переліком неприйнятних умов щодо їхньої присутності на переговорах.

Ці умови позбавляють нас права говорити з іншими представниками афганського суспільства і вимагають поводження, яке багато в чому схоже на їхнє визнання”, – зазначив Гутерріш.

Хоча відсутність талібів не зашкодила переговорному процесу, він підкреслив, що було б корисно обговорити з ними висновки зустрічі. “Сьогодні цього не сталося. Але це станеться найближчим часом. Я думаю, що ми знайдемо рішення щодо участі талібів”, – додав він.

Дводенна зустріч, яка розпочалася в неділю під егідою ООН, була присвячена тому, як міжнародне співтовариство може виробити скоординовані і впорядковані відносини з радикальними ісламістами, які повернулися до влади в Південній Азії вже більше двох років тому.

Поки що жодна країна офіційно не визнала уряд Талібану, але в деяких країнах, таких як Китай, Росія, Пакистан та Іран, радикалам дозволили надіслати послів.

Ставлення талібів до жінок було ще одним пунктом розбіжностей. Радикали вважають це питання внутрішньою справою і відкидають іноземну критику як зовнішнє втручання. Однак, за словами Гутерріша, учасники конференції в Афганістані погодилися з тим, що необхідно зняти обмеження щодо жінок.

Після повернення до влади таліби суттєво обмежили права жінок, нав’язавши їм суворі правила ісламу, як вони його інтерпретують, виключивши їх із суспільного життя і, значною мірою, зі сфери освіти.

На конференції також обговорювалося питання призначення спеціального посланника ООН по Афганістану. Гутерріш заявив, що необхідні чіткі консультації з талібами з цього питання, щоб з’ясувати, якою має бути роль посланника, і вибрати відповідну особу, прийнятну для талібів.

Він також зазначив, що посол ООН міг би стати посередником між талібами в Афганістані та міжнародним співтовариством.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня