Залізна завіса між Україною та росією міцнішає

Залізна завіса між Україною та росією міцнішає

18:06 Січень 26, 2024

Політика 635 6 хвилин

Кабінет Міністрів України прискорює впровадження довгострокових секторальних санкцій проти російської федерації, що будуть діяти протягом наступних 50 років. Пропозиції щодо цих санкцій будуть внесені на розгляд Ради національної безпеки і оборони України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 19 січня 2024 року, № 39-р.

Секторальні санкції передбачають наступні обмеження:

1. Заборона повітряних сполучень: заборона прямих і транзитних повітряних польотів суден, що належать юридичним особам – резидентам рф, над територією України та над відкритим морем.

2. Обмеження автотранспорту: заборона в’їзду до України автотранспортних засобів (автобусів, вантажівок), зареєстрованих в рф.

3. Митні обмеження: заборона ввезення в Україну залізничного рухомого складу (вагонів, локомотивів) для осіб, пов’язаних з рф, а також рухомого складу, зареєстрованого в рф.

4. Морські обмеження: заборона плавання суден під прапором росії, суден, що належать громадянам рф або юридичним особам, зареєстрованим в рф, а також суден, які відвідували тимчасово окуповані території України. Обмеження також стосується суден, що перебувають під контролем російських морських регістрів судноплавства та річкових реєстрів.

Заборона імпорту пального з рф

Міністерство енергетики України планує внести зміни до технічних регламентів щодо якості автомобільних бензинів, дизельного палива, суднового та котельного пального. Ці зміни будуть спрямовані на запобігання обходу санкцій у паливно-енергетичному комплексі. Проект постанови вже готовий і передбачає наступне:

– Відновлення вимог щодо якості пального на рівні не нижче стандарту Євро 5.

– Заборона продажу етилованого бензину.

– Встановлення вимог на паливо, яке використовується в транспорті, сільському господарстві, лісовій техніці та рекреаційних суднах.

Зміни до технічних регламентів стали необхідними внаслідок ситуації, що виникла через руйнування нафтобаз, нафто- та газопереробних заводів, а також блокування звичайних шляхів постачання нафтопродуктів через збройну агресію російської федерації. Зараз стан постачання палива в Україні стабільний, і країна задовольняє потреби економіки, Збройних Сил та інших споживачів високоякісним пальним.

Обмеження в ОПК росії та Білорусі на 50 років

Згідно з документом, передбачається введення наступних санкцій проти рф та РБ в оборонно-промисловій сфері на строк впродовж 50 років:

– Заборона операцій з товарами та послугами: заборона проведення операцій з товарами та послугами, на міжнародні передачі яких поширюється дія закону України “Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання”, з резидентами рф та РБ, включаючи ті, що проводяться із залученням резидентів інших держав.

– Зупинення економічних та фінансових зобов’язань: Санкції передбачають зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь резидентів рф та РБ за операціями з товарами військового призначення та подвійного використання.

– Заборона передачі технологій та прав на інтелектуальну власність: Санкції також включають заборону передачі резидентам рф та РБ технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також заборону на здійснення дій з одержання охоронних документів, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Санкції проти росії у сфері фінансів

Україна вже ввела різні рівні санкцій проти росії та осіб, пов’язаних з Кремлем. Наприклад, Національний банк України заборонив обіг російського рубля та закрив російські державні банки в 2022 році. Українські суди також систематично конфіскують російські активи.

Санкції проти Ірану

Додатково, в травні президент України Володимир Зеленський запропонував запровадити санкції проти Ірану на 50 років. Закон вже ухвалений Радою та набув чинності. Ці обмеження стосуються повної заборони торговельних операцій, зупинки транзиту ресурсів, польотів та перевезень на територію України, а також запобігання виведенню капіталів резидентами Ірану.

Загалом, введення секторальних санкцій та зміни до вимог щодо якості пального є важливими кроками для забезпечення національної безпеки та відстоювання інтересів України в умовах складної міжнародної ситуації. Ці заходи спрямовані на зміцнення суверенітету та стійкості країни в умовах війни.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня