Уряд Ірландії скоротить підтримку біженців
Цього тижня прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар пояснив законодавцям, що в прийомі біженців існує певна межа і країна вже наближається до неї.
Наступного року уряду буде важко впоратися з новою хвилею мігрантів, якщо їхня кількість залишиться такою ж високою, як тепер, наголосив прем’єр-міністр Лео Варадкар, виступаючи в нижній палаті парламенту – палаті представників (Dáil).
Він додав, що визначати кількість біженців, які прибувають до країни, – це право та обов’язок ірландського уряду.
Місцева влада не зможе забезпечити житлом ще 50 000 осіб, якщо наступного року приїде така ж кількість мігрантів, зазначив Варадкар. А нинішні тенденції свідчать, що це цілком імовірно, додав він.
«Ми просто не знаємо, чи зможемо надати таку кількість житла», – зауважив прем’єр-міністр, висловлюючи свої сумніви.
Лео Варадкар заявив, що в прийомі біженців існує певна межа й країна вже наближається до неї.
Цього тижня в інтерв’ю Remix News лідер Партії свободи Майкл Ліхі зазначив, що Ірландія має більше українських біженців на душу населення, ніж будь-яка інша держава ЄС, крім Польщі, попри те, що знаходиться найдалі від зони бойових дій.
«Ірландська система соціальної підтримки є надто щедрою, а наш уряд, схоже, ставить інтереси біженців вище за інтереси ірландців», – продовжив Ліхі.
Ліберал Варадкар поступово почав визнавати, що політика його уряду в питанні імміграції чинить тиск на ірландський народ. У лютому минулого року, на початку російського вторгнення в Україну, прем’єр-міністр ще був твердим прихильником масової міграції та прийняття якомога більшої кількості біженців.
У листопаді минулого року, незважаючи на невдоволення в місцевих громадах, коли дедалі більше людей почали непокоїтися через велику кількість біженців, ірландський лідер заявив: «Ми робимо все можливе, щоб забезпечити їх житлом, від розміщення в будинках наших мешканців, переобладнання старих складів і офісних приміщень, використання готелів і модульного житла до швидкого зведення нових будівель».
Перша пропозиція про обмеження вже внесена до парламенту
Однак з травня Варадкар почав стикатися з недоліками ірландської політики надання притулку і зростанням тиску на державні служби. Тоді у відповідь на лист комісарки Ради Європи з прав людини Дуні Міятович він написав, що масштаби прибуття біженців на тлі вже існуючого в Ірландії дефіциту житла надзвичайно ускладнюють надання їм достатньої кількості житла.
Виступаючи на початку жовтня на саміті ЄС у Гранаді (Іспанія), Варадкар уже підкреслював, що за останні два роки Ірландія прийняла понад 100 000 біженців.
Змінивши свою позицію щодо міграційної кризи, тепер ірландський прем’єр-міністр приєднався до європейських антиміграційних активістів і партій, яких він та його політична сила «Фіне Гаель» раніше називали ультраправими, повідомляє Remix News.
Після радикальної зміни політичної позиції уряду деякі політики коаліції закликають обмежити допомогу новим біженцям у часі. Адже з’явилися повідомлення про те, що близько 30% українців, які прибувають, походять з безпечних країн ЄС, де допомога є менш привабливою.
Міністр у справах рівності Родерік О’Горман уже вніс пропозицію про введення 90-денного ліміту на розміщення біженців за рахунок держави.
Однак міністри з іншої правлячої партії, ліберально-демократичної «Фіанни Фейл», не згодні з планами, висунутими ірландським політиком від Партії зелених, побоюючись, що часове обмеження пільг посилить тиск на департамент житлового будівництва, який очолює міністр від цієї партії Дарраг О’Браєн.
Джерело: vg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися