Конгресмени підштовхують Білий дім пришвидшити поставку зброї для контрнаступу ЗСУ

Конгресмени підштовхують Білий дім пришвидшити поставку зброї для контрнаступу ЗСУ

13:38 Травень 28, 2023

Політика 1105 3 хвилини

Magyar

Група республіканців США хоче підштовнути Білий дім до швидшого надання Україні зброї, необхідної для успішного контрнаступу, пише “Голос Америки”. Дискусії точаться довкола того, яка з двох видів зброї – F-16 чи зброя більшого радіусу дії – є актуальнішою.

На думку республіканця від штату Техаса Кіта Селфа, а цьому етапі війни далекобійні ракети потрібніші Україні за винищувачі. “Я не розумію, чому ми не надаємо їм балістичні ракети ATACMS, це можуть бути ракети першого блоку, або другого. Ці ракети випускаються із установок HIMARS, які українці і так вже мають”, – поділився він у коментарі виданню.

Тоді як республіканка Енн Вагнер висловила невдоволення загалом повільними темпами поставок озброєння. Окрім того, за її словами, країни НАТО мають брати активнішу участь у допомозі Україні та загалом в забезпеченні Альянсу: “Конгрес виділив на це кошти багато, багато місяців тому. Ми повинні дати Україні всю зброю та інструменти, які їм потрібні, щоб перемогти Путіна”.

А конгресмен від демократів Джим Коста назвав надання Україні винищувачів після тренування “лише питанням часу”. “Я радий бачити, що президент Байден дав зелене світло для тренування українських льотчиків, а також співпрацює з нашими союзниками по НАТО. Зокрема з Нідерландами та Данією, які буквально мають сотні винищувачів F-16 у своєму розпорядженні. Ці країни якраз в процесі переходу на новітній тип винищувачів, F-357 Тож, зараз ми бачимо просування із літаками F-16, які, я сподіваюся, незабаром будуть доступні для України”, – зазначив конгресмен.

Стосовно ж ракет великої дальності, Коста вважає, що Конгрес має продовжити тиск на адміністрацію Байдена на двопартійному рівні і в цьому питанні також.

“Увесь цей час ми намагаємось вплинути на цю адміністрацію і співпрацювати з президентом на двопартійному рівні. І ми бачили, результат цієї роботи на прикладі установок HIMARS. Також ми бачили це на прикладі постачання танків не лише зі Сполучених Штатів, але й від країн-союзників по НАТО”, – підсумував Коста.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня