Італійський уряд хоче заборонити використання іноземних слів в офіційному спілкуванні
Новий закон, запропонований правлячою партією прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні «Брати Італії», передбачає накладення штрафу на суму до ста тисяч євро на тих, хто використовує англійські та інші іноземні слова в офіційному спілкуванні.
Фабіо Рампеллі, член палати депутатів, вніс на розгляд законопроєкт, який підтримала прем’єр-міністерка.
Хоча законодавство охоплює всі іноземні мови, воно спрямоване, зокрема, проти використання «англоманії», або англійських слів, котрі, як стверджується в проєкті, спотворюють та принижують італійську мову, і тепер це ще гірше, ніж раніше, оскільки Великобританія вже не є членом ЄС.
Законопроєкт, який ще не обговорювався в парламенті, вимагає від кожного, хто обіймає посаду в державному управлінні, «володіти італійською мовою в усній та письмовій формі». Він також забороняє використання англійської мови в офіційній документації, зокрема «абревіатур і назв посад у компаніях, що працюють у країні».
Згідно із законопроєктом, з яким ознайомився CNN, іноземні організації повинні будуть випускати всі внутрішні правила та трудові контракти італійською мовою.
Стаття 1 закону гарантує, що навіть в офісах, де працюють з іноземцями, які не володіють італійською мовою, італійська має бути основною мовою спілкування.
А стаття 2 робить італійську мову «обов’язковою в просуванні та використанні державних товарів і послуг у країні».
Невиконання цієї вимоги передбачає накладання штрафу в розмірі від п’яти до ста тисяч євро, ідеться в повідомленні.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися