ЄС налякав Словаччину через угорську нацменшину
За даними Консультативного комітету Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин (РКНМ), є підозри, що влада Словаччини все ще застосовує так звані декрети Бенеша 1945 року щодо майна етнічних німців та угорців.
Приблизно кожні п’ять років держави-члени подають поточні звіти про захист меншин, які перевіряються комітетом із 18 незалежних експертів Консультативного комітету.
Для перевірки звіту, поданого у 2018 році, через епідемію коронавірусу експерти мали змогу відвідати Словаччину лише у вересні 2021 року, – повідомляє ma7.sk.
Під час візиту члени комітету зустрілися і з представниками громадських організацій угорців Словаччини. Звіт за результатами візиту опублікований 15 червня 2022 року.
Комітет позитивно оцінив, що Словаччина останніми роками збільшила підтримку культури та ЗМІ меншин, водночас розкритикував низку речей, наприклад, відсутність або ж запізніле засудження словацькою владою підбурювання до насильства та ненависті в публічному та політичному дискурсі.
У п. 119 звіту комітет висловлює підозру, що, на думку незалежних експертів, «словацька влада все ще застосовує указ 1945 року про конфіскацію майна (так звані декрети Бенеша), спрямований, в першу чергу, на угорську та німецьку меншини».
У словацькому резюме, складеному на основі оригінального англійського тексту, не згадуються рекомендації щодо угорців, зазначає видання. Словацька сторона вважає це зауваження необґрунтованим і зазначає, що майнові та фінансові питання між Чехословаччиною та Угорщиною врегульовані Конвенцією, яка діє з 1949 року.
І президентські укази, і депортацію угорського населення необхідно розглядати в їхньому історичному контексті та у зв’язку з результатами Другої світової війни. Як і Друга світова війна, ці заходи призвели до низки індивідуальних образ та трагедій. Однак це були законні та легітимні заходи, – заявила Словаччина.
Комітет закликає владу розпочати діалог із представниками меншин щодо можливих негативних наслідків указу про конфіскацію майна для поточних міжнаціональних відносин.
(ma7.sk)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися