НАТО створило «повітряний міст» для постачання Україні військової допомоги

НАТО створило «повітряний міст» для постачання Україні військової допомоги

19:28 Лютий 7, 2022

Політика 1465 6 хвилин

США і неформальна коаліція з декількох країн НАТО використовують повітряний міст для надання військової допомоги Україні, доставляючи в країну зброю і боєприпаси, які Київ запросив, щоб зменшити військову перевагу Росії і запобігти можливому вторгненню.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє The Wall Street Journal, пише УНН.

Повідомляється, що вже вісім американських вантажних літаків з військовою допомогою прибули до Києва в період з 22 січня, а в найближчі дні заплановано ще більше рейсів. Члени Організації Північноатлантичного договору, в тому числі Велика Британія і країни Балтії, також відправили літаки зі зброєю, а Польща і Чехія повинні зробити це найближчим часом.

Як зазначає WSJ, до нинішньої ескалації Росії, Туреччина і США були єдиними країнами, готовими ризикувати гнівом Москви, поставляючи Україні зброю.

У Москви, за оцінкою журналістів, переважна перевага в повітрі, на морі, в артилерії, ракетах і живій силі, яку навряд чи вдасться перебити останніми західними поставками. Проте офіційні особи з декількох країн заявили, що їх узгоджені зусилля з надання військової допомоги Україні свідчать про рішучість Заходу і ускладнюють витрати Росії на вторгнення.

Досі поставки з США, за даними джерел видання у Вашингтоні та Києві, включали в себе безліч матеріальних засобів, у тому числі боєприпаси для стрілецької зброї, мінометні та артилерійські снаряди, протитанкові керовані ракети, протибункерні ракети, гранатомети, костюми для знешкодження вибухонебезпечних предметів і помпові рушниці Mossberg 500. Велика Британія поставила тисячі протитанкових ракет, а прибалтійські держави Латвії та Литви відправили зенітні ракети Stinger американського виробництва.

Останній американський літак прибув до Києва в суботу. З 22 січня США відправили в Україну близько 650 тонн озброєнь і техніки. З моменту захоплення Росією Криму і окупації східних районів Донбасу в 2014 році США надали Україні військову допомогу на суму 2,7 мільярда доларів.

“Ці поставки тривають. США визначають додаткове обладнання, що зберігається на складах Міністерства оборони”, — сказав представник Пентагону.

Минулого місяця адміністрація США повідомила Конгрес про те, що планує передати Україні п’ять транспортних вертольотів Мі-17 російського виробництва, які раніше використовувала афганська армія. Офіційний представник США заявив, що адміністрація Байдена очікує завершення процедур затвердження.

Велика частина американських поставок до Києва, як повідомляється, була пов’язана з боєприпасами різних калібрів, включаючи гранати високої потужності, великокаліберні гвинтівкові снаряди, бронебійно-трасуючі снаряди, сотні тисяч протитанкових боєприпасів і кулі калібру 7,62.

За словами джерела в США, Україна страждає від гострої нестачі боєприпасів. Кілька українських складів зброї після 2014 року були знищені в результаті подій, які Київ вважає російським саботажем.

Як повідомляє видання, розширюється група зарубіжних партнерів, які бажають поповнити українські запаси. Минулого місяця Велика Британія відправила до Києва близько 2000 протитанкових ракет малої дальності NLAW. Україна і Велика Британія також ведуть переговори про покупку Києвом двох відремонтованих тральщиків Королівського флоту і обговорюють виробництво фрегатів і спільну розробку восьми ракетних кораблів.

У 2019 році Туреччина почала поставляти Україні безпілотник Bayraktar TB2. Під час візиту до Києва минулого тижня президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана був підписаний договір про виробництво турецьких безпілотників в Україні. За повідомленнями журналістів, будівництво виробництва за межами Києва вже почалося.

Польща також зобов’язалася поставити Україні безпілотники і переносний зенітний комплекс малої дальності “Перун”.

За словами українських та американських джерел, під час грудневого візиту до Вашингтона Міністр оборони України Олексій Резніков передав список побажань, на чолі якого стояли протиракетні системи, що, як зазначається, свідчить про розуміння Україною здатності Росії завдати удару на великій дистанції.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня