Прем'єр-міністр Вірменії запропонував свого сина заручником замість військовополонених в Азербайджані
Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян доручив запропонувати Азербайджану свого сина Ашота в заручники замість вірменських солдатів, полонених минулого року під час боїв за Нагірний Карабах.
«Я доручив нашим компетентним органам офіційно повідомити азербайджанській стороні, що мій син готовий піти в заручники в Баку замість наших в’язнів», – зазначив політик в одному з населених пунктів на північному заході країни в провінції Ширак, де зустрічався зі своїми прихильниками.
Днем раніше Сергій Саргсян, третій президент країни, розкритикував Пашиняна за сказані ним слова, мовляв, вірменські солдати в полоні мають почекати ще місяць-два свого звільнення. У відповідь Саргсян виступив з ініціативою замінити сина прем’єр-міністра на вірменських військовополонених.
Ашот Пашинян, у свою чергу, у Facebook повідомив, що готовий до такого обміну.
Військовий конфлікт за Нагірний Карабах, який раніше в односторонньому порядку відокремився від Азербайджану, а потім оголосив про незалежність, виник у 1988 році, за часів існування Радянського Союзу. Відтоді було чимало збройних сутичок між вірменами та азербайджанцями.
Бої в регіоні відновилися 27 вересня минулого року. Азербайджан вирішив повернути Нагірний Карабах, який офіційно завжди був азербайджанською територією, за допомогою зброї, і йому вдалося відвоювати значні території.
Прем’єр-міністр Вірменії, президент Росії Володимир Путін та президент Азербайджану Ільхам Алієв у листопаді домовилися припинити бої в Нагірному Карабасі. Відповідно до угоди, Єреван повинен повернути Азербайджану кілька раніше окупованих районів, за винятком коридору, що з’єднує Вірменію з Нагірним Карабахом. Вірменські війська, які вивели з Нагірного Карабаху, були замінені російськими миротворцями вздовж лінії розмежування та лінії припинення вогню.
У Вірменії через це виникли масові акції протесту з вимогою відставки Ніколи Пашиняна. У своєму новорічному привітанні прем’єр-міністр підкреслив, що людям потрібно прийняти нову ситуацію, та застеріг від заворушень і паніки в країні, але напруженість не зменшилася.
У березні цього року сотні протестувальників оточили будинок уряду в Єревані з вимогою відставки прем’єра.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися